Opis posla zadnjeg koordinatora

Koordinatori za zatvaranje nekretnina osiguravaju da su lokalni, državni i savezni uvjeti zadovoljeni i da je sva papirologija u cilju zatvaranja transakcije. Oni koordiniraju pravne oblike koji uključuju naslov, deponovan i hipotekarni zajam, kao i prikupljanje informacija o kupnji i prodaji za sve agente koji rade pod brokerskim uredom za nekretnine. U velikim uredima s više od jednog brokera, svaki broker može imati barem jednog koordinatora zatvaranja ili bliže može raditi isključivo u jednom području, kao što je hipoteka ili escrow. Visoki agenti ponekad zapošljavaju svoje koordinatore za zatvaranje koji rade isključivo s njima.

$config[code] not found

Poslovne odgovornosti

Koordinatori zatvaranja odgovorni su za otvaranje, održavanje i podnošenje svih dokumenata vezanih uz prodaju ili kupnju kuće ili posla. Oni također mogu raditi s stambenim i poslovnim najmovima i iznajmljivanjem stanova. Neki zatvorenici rade kao službenici datoteka, stvarajući duplikate obrazaca i prateći dokumente. Drugi zatvorenici rade s jednim ili više posrednika u prometu nekretninama ili brokera kako bi postavili popis i prikazali sastanke te prikupili potrebne podatke i potpise. Ovi zatvarači su obično licencirani agenti koji su završili posao i obuku agenta.

Obrazovanje

Neki uredi za nekretnine i lokalne zajednice nekretnina zahtijevaju koordinatore zatvaranja kako bi dobili licencu za nekretnine za rad s određenim dokumentima. To znači da moraju uzeti tečajeve nekretnina i položiti ispit za licenciranje. Što je više posla potrebno, veća je vjerojatnost da će ured za nekretnine platiti tečajeve i ispite.

Trening

Koordinatori zatvaranja koji rade u nadležnosti referenta obično se obučavaju bez formalnog obrazovanja. Neki veliki prodavači radije treniraju svoje zatvorenike u vlastitim metodama dobivanja i organiziranja papirologije.

Plaća i naknade

Plaćanje za zatvaranje koordinacijskih usluga uvelike varira. Veće prodajne cijene i provizije na tržištima nekretnina ostvaruju veće plaće od onih na tržištima s niskim prodajnim cijenama.

Neki zatvorenici rade na pola radnog vremena, dolazeći u ured za nekretnine samo jednom ili dva puta tjedno kako bi dovršili posao. Oni mogu biti angažirani po satnici, ponekad minimalnoj plaći, za obavljanje dužnosti podnošenja.

Usklađivači koji su jedini koordinator za zaposlene tvrtke obično se zapošljavaju kao stalno zaposleni zaposlenici, uz punu korist ili mogućnost kupnje pokrića pod pokroviteljstvom ureda. Njihove se plaće kreću u rasponu od 20.000 do 50.000 dolara za urede srednje veličine, tvrdi američki ured za statistiku rada.

Bliže osobe koje rade s jednim agentom mogu raditi za satnicu s bonusima na temelju postotka provizija agenta. Tvrtke za koordinatore zatvaranja, koje nude usluge zatvaranja za najam sa satnicom, mjesecom ili godišnjom naknadom, dostupne su u vrijeme buma.

Troškovi

Koordinatori zatvaranja obično zahtijevaju istu opremu kao i posrednici u prometu: računalo, mobitel (ili PDA) i internetska usluga su minimalni zahtjevi. Od bliskih osoba se također može zahtijevati plaćanje članstva u odboru za nekretnine i pretplata na profesionalne online usluge. Ako je bliže potrebno donijeti neovisne prosudbe, od njega se može tražiti osiguranje od pogrešaka i propusta kako bi se zaštitila od sudskih tužbi.