Opis posla za sportsku medicinu Ortopedski kirurg

Kirurg sportske medicine pomaže amaterima i profesionalnim sportašima da se oporave od prijeloma, uganuća, stanja tetiva i ligamenata i drugih ozljeda. Kirurzi dijagnosticiraju i liječe ozljede koje pogađaju kosti, zglobove, mišiće, ligamente i tetive. Po završetku ortopedske kirurgije, ortopedski kirurzi u sportskoj medicini dovršili su stipendije koje se fokusiraju isključivo na sportsku medicinu.

Opis posla

Iako je kirurgija dio opisa posla ortopedske sportske medicine, to nije jedina mogućnost koju kirurzi nude svojim pacijentima. Zapravo, oni mogu preporučiti samo operaciju, ako drugi tretmani i terapije nisu uspješni.

Opis ortopedskog kirurga obuhvaća obavljanje fizičkih pregleda i procjenu raspona pokreta, snage mišića i drugih funkcija pri određivanju uzroka i posljedica ozljede. Kirurzi mogu naručiti testove kako bi potvrdili svoje dijagnoze, kao što su rendgenske snimke ili kompjutorsku tomografiju, snimanje magnetskom rezonancijom, ultrazvuk ili skeniranje kostiju.

Mogućnosti liječenja mogu početi s odmorom, fizikalnom terapijom i lijevanjima ili čizmama i po potrebi prije operacije. Otvorena operacija, nekad jedina opcija ako je sportaš pretrpio poderanu rotatornu manžetnu ili je potreban novi kuk, u mnogim je slučajevima zamijenjena minimalno invazivnim kirurškim tehnikama.

Usprkos tehnološkom napretku u kirurgiji, ortopedi kirurzi sportske medicine i dalje obavljaju otvorenu operaciju po potrebi. Na primjer, to može biti najbolja opcija za ponovno pričvršćivanje tetive ili liječenje frakture spoja koja razbija kost.

Kirurzi sportske medicine redovito se oslanjaju na svoje znanje o tjelesnoj mehanici kako bi procijenili ozljede i pomogli sportašima da izbjegnu nove ozljede nakon oporavka. Oni mogu koordinirati brigu s fizioterapeutima i atletskim trenerima kako bi osigurali da pacijenti dobiju podršku i usluge koje su im potrebne tijekom svojih oporavaka.

Obrazovanje i osposobljavanje

Težnji ortopedski kirurzi primjenjuju se na programe ortopedske kirurgije tijekom jeseni viših godina medicinske škole. Pristup tim programima je vrlo konkurentan. Dobre ocjene medicinskih škola samo su jedan od faktora koji se razmatraju kada programi odaberu nove stanovnike. Prethodno istraživačko iskustvo, pod rotacije u ortopedskoj kirurgiji, snažna preporuke i razni vanjski interesi mogu povećati učeničke šanse za dobivanje ortopedske rezidencije tijekom Dana utakmice, koji se održava svake godine u ožujku.

Stanovnici rotiraju kroz različite sub-specijalnosti, uključujući rekonstrukciju, traumu, kirurgiju kralježnice, kirurgiju ruku, sportsku medicinu i laparoskopsku operaciju tijekom petogodišnjeg ortopedskog programa boravka. Iako mogu pomoći samo s operacijama na početku boravka, stanovnici obavljaju složene operacije do kraja programa.

Nakon završetka ortopedskog programa, ortopedski kirurzi mogu se odlučiti za specijalizaciju završavanjem stipendije, pod uvjetom da su položili liječnički ispit. Tijekom jednogodišnjih stipendija za sportsku medicinu, kolege tretiraju pacijente u ambulantnim uvjetima, rade s srednjoškolskim ili fakultetskim sportskim timovima u učionicama, izvode operacije i doprinose istraživačkim projektima.

Ortopedski kirurzi za sportsku medicinu mogu dobiti certifikat od američkog odbora ortopedskih kirurga, nakon što završe jednogodišnju stipendiju, polože ispit i dostave podatke o 115 operativnih slučajeva i 10 neoperativnih slučajeva.

Plaća i Job Outlook

Kirurzi sportske medicine vrlo su kompenzirani za svoje vještine i znanje o sportskim ozljedama i tretmanima. Zavod za statistiku rada izvješćuje da su kirurzi zaradili prosječnu godišnju plaću $251,890 od svibnja 2017., ali ortopedi mogu zaraditi još više. Prosječna godišnja plaća za ortopediju bila je $489,000 prema 2016., prema Cometu. Ortopedske plaće povećale su se za 55,2 posto u razdoblju između 2011. i 2016. te se očekuje nastavak rasta.