Opis posla analitičara testa

Test analitičar pregledava rezultate procesnih testova u operativnim sustavima ili proizvodnim procesima tvrtke. Analitičar također istražuje potencijalne nedostatke i radi u tandemu s inženjerima za pružanje rješenja.

dužnosti

Test analitičar formulira i održava strategiju glavnog testnog plana tvrtke, priprema i izvršava scenarije testnih slučajeva i daje izvješća o napretku u vezi s procesnim testovima. Analitičar također testira modifikacije sustava kako bi se pripremio za nove implementacije procesa i kreirao baze podataka poznatih testnih grešaka.

$config[code] not found

Sposobnosti i alati

Test analitičar mora posjedovati učinkovite komunikacijske vještine, stručnost iz matematike i dispoziciju za rješavanje složenih problema. Da bi se zadaci uspješno obavljali, test analitičar često koristi in-circuit emulatore, mainframe operacijske sustave, softver razvojnog okruženja i programe za testiranje programa, kao što su Borland SilkTest i JUnit.

Uvjeti studija i plaća

Četverogodišnji fakultet u računalnim znanostima ili informacijskim sustavima općenito je potreban za poziciju analitičara, ali poslodavci preferiraju kandidate s magisterijem za više uloge. Indeed.com pokazuje da su analitičari testa zaradili prosječnu godišnju plaću od 79.000 dolara od 2010. godine.