Opis posla revizora zahtjeva

Revizor potraživanja pomaže osiguravajućem društvu smanjiti operativne gubitke koji su posljedica prijevare ili prijevare osiguranika. Ona razmatra zahtjeve za nadoknadu troškova koje osiguratelj prima i osigurava da su ti zahtjevi valjani. Revizor potraživanja obično ima četverogodišnju visoku stručnu spremu u poslovnom području i radi u odjelima za reviziju ili usklađivanje.

Odgovornost

Revizor potraživanja osigurava da su potraživanja osiguranika ili zahtjevi za nadoknadu valjani i točni. On pregledava zahtjeve osiguranika i primjenjuje općeprihvaćene revizijske standarde (GAAS) kako bi potvrdio ispravnost iznosa šteta, pojavu štetnog događaja koji je doveo do potraživanja i podobnost osiguranika. Primjerice, revizor razmatra zahtjev za naknadu štete kod osiguranika. Ona osigurava da je politika i dalje na snazi ​​(aktivna) i da se nesreća dogodila na određeni datum.

$config[code] not found

Obrazovanje i osposobljavanje

Revizor potraživanja općenito ima četverogodišnju diplomu iz revizije, financija ili računovodstva. Revizor potraživanja s glavnim nadzornim dužnostima može imati magisterij iz područja poslovanja. Stručnjak za reviziju potraživanja s prethodnim iskustvom u javnom računovodstvu općenito ima licencu ovlaštenog javnog računovođe (CPA).

Plaća

Ukupna naknada revizora potraživanja ovisi o dužini radnog staža i dužini radnog staža. Drugi čimbenici, uključujući lokaciju tvrtke i profesionalne ili akademske vjerodajnice revizora potraživanja, također utječu na njegove razine naknade. Prema US Bureau of Labor Statistics, revizorski vježbenici potraživanja zaradili su srednju godišnju plaću od 32.510 dolara u 2008. godini, pri čemu je prvih 10 posto zarađivalo više od 49.260 dolara, a donjih 10 posto manje od 20.950 dolara. Iskusni i kvalificirani stručnjaci zarađuju više. Isto istraživanje pokazalo je da su revizori potraživanja zaradili prosječnu godišnju plaću u iznosu od 59.430 dolara u 2008. godini, pri čemu 10 posto profesije zarađuje manje od 36.720 dolara, a prvih 10 posto zarađuje više od 102.380 dolara.

Razvoj karijere

Revizor potraživanja koji želi napredovati na terenu može tražiti viši akademski stupanj ili profesionalnu oznaku. Kao ilustracija, revizor zahtjeva s diplomom mogao bi se upisati na sveučilišni diplomski studij revizije i diplomiranja; ona također može tražiti CPA licencu. Kompetentan i djelotvoran revizor potraživanja može preći na višu ulogu, kao što je viši revizor potraživanja ili nadzornik revizije potraživanja, u roku od dvije do pet godina.

Radni uvjeti

Raspored ovlaštenih revizora ovisi o uvjetima poslovanja. Obično ima standardnu ​​8:30 do 17:30. radna smjena. Međutim, on može raditi do kasno navečer, rano ujutro ili vikendom ako je potrebno. Na primjer, revizor potraživanja koji radi za veliko osiguravajuće društvo može biti zauzet krajem tromjesečja kako bi pomogao tvrtki da podnese zakonska izvješća u državnom odjelu osiguranja.