Opis posla za općeg mehaničara

Godine 2008. tehničari i mehaničari u automobilskoj industriji imali su otprilike 763.700 radnih mjesta u SAD-u. U tako velikoj industriji, opći mehaničari obavljaju mnoge bitne dužnosti za naše društvo. Oni su odgovorni za popravak široke lepeze mehaničke opreme kao što su automobili, traktori i veliki strojevi.

Obrazovanje i iskustvo

Opća mehanika mora imati diplomu srednje škole ili GED. Osim toga, većina država ima specifične zahtjeve za certifikaciju, od kojih je najčešći certifikat kao majstorski automobilski tehničar preko Nacionalnog instituta za izvrsnost auto servisa. Prethodni rad kao mehaničar ili rad s automobilima može povećati mogućnost da se pojedinci zaposle kao generalni mehaničar.

$config[code] not found

vještine

Te mehanike moraju moći čitati i razumjeti osnovne upute. Trebali bi biti u stanju dobro uzeti smjer, imati jake vještine odlučivanja i posjedovati osnovne matematičke vještine. Moraju imati snažno znanje o automobilima i biti sposobni razumjeti mehaničke crteže. Mehanika mora biti u stanju jasno vidjeti kako blizu, tako i na daleko udaljenosti. Većina poslodavaca zahtijeva da mehanika može podići 100 funti.

dužnosti

Opća mehanika je odgovorna za dijagnosticiranje i popravljanje mehaničkih problema s opremom kao što su kosilice, traktori, vodene pumpe, kompaktori, posipači soli i pile. Oni izvode podešavanja, zavaruju opremu i druge metale te održavaju datoteke o njihovim popravcima. Ti radnici moraju brusiti, popravljati i bojiti opremu. Od njih se može zahtijevati opći rad automobila kao što je okretanje guma, zamjena ulja i ugradnja novih kočionih pločica.

Radno okruženje

Opća mehanika može biti izložena nepovoljnim vremenskim uvjetima. Također mogu biti izloženi opasnim situacijama i opasnosti od električnog udara, a okruženi su pokretnim mehaničkim dijelovima, otrovnim dimovima, nagrizajućim kemikalijama. Osim toga, ovo radno okruženje je obično glasno i prljavo. Mehanika normalno radi standardnu ​​40-satnu radnu nedjelju.

Plaća

Prema anketi iz srpnja 2010 fromIindeed.com, prosječna godišnja plaća za opće mehaničar je $ 51000 godišnje. To odgovara tim profesionalcima koji donose oko 4.250 dolara mjesečno. Međutim, kao i kod svih informacija o plaćama, ove brojke mogu se uvelike razlikovati ovisno o zemljopisnom položaju, poslodavcu, godinama iskustva i drugim čimbenicima.

Informacije o plaćama za automobilske tehničare i mehaniku

Tehničari automobilske službe i mehaničari zaradili su srednju godišnju plaću od 38.470 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, servisni tehničari i mehaničari u automobilskoj industriji zaradili su 25 posto zarade u iznosu od 28.140 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. Plata od 75. percentila je 52.120 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 749.900 osoba u SAD-u kao servisni tehničari i mehaničari.