Opis posla za kemičara proizvodnje

Proizvodni ili industrijski kemičari obično rade u postrojenjima koja proizvode proizvode iz kemijskih reakcija, kao što su lijekovi, ulje, kozmetika i gnojiva. Oni provode laboratorijska istraživanja kako bi pronašli učinkovite načine za optimizaciju proizvodnih procesa, poboljšanje sigurnosti proizvodnje i kvalitete proizvoda te smanjenje onečišćenja okoliša. Kemičari proizvodnje također mogu pronaći mogućnosti zapošljavanja u istraživačkim i razvojnim objektima.

$config[code] not found

Korištenje ključnih vještina

Kompetentni kemičari imaju snažne praktične laboratorijske vještine. Kada se, na primjer, proučavaju kemijska svojstva gotovog proizvoda, oni moraju biti u mogućnosti postaviti i upravljati različitim laboratorijskim uređajima i sustavima, od kojih su mnogi tehnološki sofisticirani. Imaju oštro oko za detaljima, budući da prave male pogreške kada tijekom eksperimenata mogu dovesti do netočnih rezultata. Za procjenu industrijskih kemijskih procesa, otkrivanje neučinkovitosti i razvoj učinkovitih rješenja, produkcijski kemičari se oslanjaju na svoje analitičke i složene vještine rješavanja problema.

Optimiziranje kemijskih procesa

Kemičari proizvodnje pomažu u uspostavi najisplativije metode za proizvodnju proizvoda. Kada farmaceutska proizvodna tvrtka želi proizvesti novi lijek, kemičari proizvodnje mogu provoditi testove za određivanje kemijskog sastava sirovina. Oni koriste te informacije kako bi odredili omjere u kojima se sirovine mogu miješati kako bi se povećali prinosi lijekova uz održavanje kvalitete proizvoda. Ako kemijska reakcija uz proizvodnu liniju traje dugo, kemičar koristi stručnost kako bi osmislio rješenje, kao što je induciranje odgovarajućeg kemijskog katalizatora.

Kontrola onečišćenja okoliša

Proizvodni pogoni oslanjaju se na proizvodne kemičare kako bi održali ekološki održive proizvodne aktivnosti. Ako naftna tvornica emitira toksične pare u okoliš, kemičari mogu surađivati ​​s naftnim inženjerima i kemičarima iz okoliša kako bi identificirali kemikalije za uporabu u liječenju otrovnih para. Kada postrojenje naruči kemijske proizvode, kao što su kiseline, za upotrebu u proizvodnom procesu, kemičari proizvodnje testiraju ih kako bi osigurali da zadovoljavaju specifikacije kvalitete postrojenja. Ostale dužnosti uključuju nadzor i osposobljavanje kemijskih tehničara i pripremu nabavki za laboratorijske zalihe.

Kako doći

Želja za proizvodnim kemičarima trebaju odgovarajuće iskustvo i obrazovanje kako bi dobili posao. Mnogi kemičari počinju stjecati diplomu kemije i pronalaze posao kao laboratorijski asistenti u industrijskim uvjetima. Zatim stječu magisterij iz industrijske kemije kako bi se kvalificirali za zapošljavanje kao kemičari proizvodnje.Članovi Američkog kemijskog društva imaju pristup resursima za profesionalni razvoj, kao što su edukacijske radionice. Proizvodni kemičari mogu stjecati magisterij iz upravljanja proizvodnjom ili proizvodnjom kako bi postali menadžeri industrijske proizvodnje.