Opis radnog mjesta službenika javne površine

Mnoge organizacije i tvrtke imaju javne prostore poput lobija, toaleta i hodnika. Neki poslodavci unajmljuju službenike na javnim mjestima kako bi ta područja bila čista i sigurna. Javni polaznici su pomalo nalik domarima, ali se također brinu o službi za korisnike. Njihove odgovornosti mogu biti ograničene samo na određene dijelove unutar organizacije, a ne na cijeli objekt.

Opće dužnosti

Opisi radnih mjesta za službenike na javnim mjestima pokazuju da je primarna dužnost osobnog osoblja da održavaju jedan ili više javnih prostora unutar objekta čistim i sigurnim. Oni stoga mogu biti odgovorni za uklanjanje opasnosti, zaprašivanje, usisavanje, poliranje, pražnjenje pepeljare i posuda za smeće, brisanje površina i obavljanje drugih poslova čišćenja. Osim toga, javni polaznici mogu pozdraviti klijente, odgovoriti na pitanja kupaca i prenijeti potrebe klijenata drugim zaposlenicima ili njihovom nadzorniku. Oni pohranjuju resurse za javno područje u skladu sa smjernicama za zdravlje i sigurnost i po potrebi prisustvuju sastancima osoblja.

$config[code] not found

Obrazovanje i iskustvo

Poslovi javnih poslužitelja su pozicije početne razine. Kao takvi, oni obično zahtijevaju samo srednju školu ili ekvivalent. Neki poslodavci će angažirati polaznike javnih prostora koji nemaju diplomu ako imaju odgovarajuće radno iskustvo. Većina treninga je na poslu.

vještine

Opis radnog mjesta iz JC Resorts LLC ukazuje na to da bi javni polaznici trebali biti detaljno orijentirani, jer moraju biti u mogućnosti uočiti opasnosti i predmete koji se trebaju očistiti. Trebali bi biti sposobni čitati i pisati engleski dovoljno vješto da čitaju i pohranjuju kemijske agense i lako razgovaraju s gostima. Budući da se rad na javnom radnom mjestu može obaviti sam, službenik u javnom prostoru mora biti neovisan i ugodan za rad s malim nadzorom. Međutim, iz istog razloga, službenici na javnim mjestima također moraju biti vrlo pouzdani.

Radni uvjeti

Kao što su pokazali JC Resorts LLC i HEI Hotels and Resorts, službenici u javnim prostorima možda će morati raditi u zatvorenom i na otvorenom. U zatvorenom prostoru, okruženje je obično dobro osvijetljeno i klimatizirano. Međutim, javni službenik može biti izložen nekim opasnim dimovima i tvarima, kao i patogenima koji se prenose krvlju tijekom čišćenja. Neugodni vremenski uvjeti mogu predstavljati neke probleme za zadatke na otvorenom. Sudionici javnih prostora moraju dizati, savijati, savijati, spuštati se i penjati.

plaće

Prema Simply Hiredu, javna službenica zarađuje prosječnu plaću od oko 36.000 USD godišnje. Ova plaća ne može uključivati ​​pogodnosti kao što su zdravstveno osiguranje ili odmor.