Opis posla voditelja odjela

Rukovoditelj odjela radi pod vodstvom rukovoditelja poslovanja, planira i uspostavlja postupke i metode kojima se osoblje mora pridržavati pri obavljanju poslova. Redovito pregledava izvješća o proizvodnji i po potrebi provodi korektivne radnje.

Priroda djela

Voditelj odsjeka organizira, usmjerava i nadzire aktivnosti vezane uz proizvodne procese unutar tvrtke. Osigurava da se operativni poslovi i radovi izvođača pridržavaju korporativnih politika i planova proizvodnje.

$config[code] not found

Obrazovanje i osposobljavanje

Voditelj odjeljenja obično ima diplomu iz područja poslovne znanosti ili računalne znanosti. Viši voditelj odsjeka s velikim nadzornim dužnostima često ima magisterij.

Plaća

Web-stranica za informacije o karijeri Indeed.com izvještava da je voditelj odjela zaradio godišnju medijansku plaću od 70.000 dolara u 2010. godini.

Razvoj karijere

Šanse za napredovanje voditelja odsjeka ovise o njegovoj starosti, dužini radnog staža i učinku. U roku od nekoliko godina, vješti i kompetentni voditelj odjela može postati operativni menadžer.

Radni uvjeti

Voditelj odjeljka obično radi normalno radno vrijeme, od ponedjeljka do petka. Rukovoditelji viših odjela s administrativnom odgovornošću često rade duže ako to uvjeti poslovanja zahtijevaju.