Opis posla za instruktora ronjenja

Instruktori ronjenja podučavaju ronjenje ljudima zainteresiranim za rekreativno ronjenje ili postati certificirani ronioci. Instruktori mogu raditi u različitim uvjetima zapošljavanja kao što su ronilački centri, odmarališta i brodovi za krstarenje. Ove pozicije imaju tendenciju da imaju niže plaće, ali za one s ljubavlju prema ronjenju, stvaranje karijere izvan vaše strasti često nadoknađuje niske plaće.

odgovornosti

Ovisno o njihovom zapošljavanju, instruktori mogu učiti ronjenja za osobe na odmoru ili za ronjenje s certifikatom za one koji su zainteresirani za certificiranje. Osim ronjenja, instruktori obično imaju i brojne druge odgovornosti. Na primjer, instruktor ronilačkog centra također može uzeti rezervacije, očistiti i održavati opremu, pilotirati i održavati brod, pružati usluge vodiča kupcima i poučavati kupce o grebenima i morskom životu.

$config[code] not found

Kvalifikacije

Za ovu poziciju obično je potrebna potvrda instruktora. Postoji niz certifikacijskih agencija kao što je Profesionalna udruga instruktora ronjenja (PADI). PADI nudi instruktore otvorene vode i tečajeve instruktora specijaliteta. Može biti potrebna i prva pomoć i obuka za CPR.

Osobne karakteristike

Ronjenje može biti fizički zahtjevno i zahtijeva nekoga tko je sposoban, snažan plivač i izvrsno zdravlje. Druge osobne osobine koje odgovaraju ovom položaju su prijateljstvo, odlazak, sposobnost da ostanu mirni u hitnim slučajevima i da su dobar komunikator.

Radno okruženje

Instruktor ronjenja može podučavati u različitim okruženjima, kao što su bazen ili otvorena voda. Na primjer, instruktor ronjenja na brodu za krstarenje može dati početne upute u bazenu broda, a zatim uroniti u otvorenu vodu kada dođu do luke. Rizici za vaše zdravlje mogu uključivati ​​utapanje i zdravstvene probleme koji proizlaze iz promjena pritiska.

Informacije o plaćama

Prema SimplyHired.com, od svibnja 2010, prosječna plaća instruktora ronjenja je 36.000 $. To se može uvelike razlikovati po postavkama zapošljavanja, a mnogi instruktori su zaposleni na pola radnog vremena. Za instruktore koji rade u odmaralištu ili na brodu, plaća može biti znatno manja, ali oni često pružaju smještaj i obroke. Na primjer, cruiselinejobs.com izvješća da roniti instruktor plaće u rasponu od $ 1700 do $ 2400 mjesečno.