Opis posla za pomoćnika događaja

Pomoćnik za događaj pomaže organizatorima događaja osmisliti, isplanirati i proizvesti događaje kao što su festivali, izložbe, sajmovi, konferencije, predstavljanja proizvoda i druga društvena događanja. U većini slučajeva pomoćnik za događaj će raditi kao dio tima unutar tvrtke za upravljanje događajima ili unutar tvrtke za tvrtku ili organizaciju,

Opis posla

$config[code] not found michaeljung / iStock / Getty Images

Tipične svakodnevne aktivnosti pomoćnika za događaje razlikovat će se ovisno o vrsti događaja na kojem radi. Međutim, većina asistenata bit će uključena u izradu prijedloga za događaje, pronalaženje odgovarajućeg mjesta, planiranje rasporeda soba i zabavnog programa te organiziranje sadržaja i sadržaja kao što su parkirališta, sigurnost i prva pomoć. Mogla bi također pomoći u prodaji izložbenog prostora, ili pronaći sponzore za događaj, te će najvjerojatnije pomoći u rastavljanju događaja nakon završetka.

Uvjeti

Jacob Wackerhausen / iStock / Getty Images

Kada ne radite na mjestu za događaj, sati asistenta za događaj su redoviti radni sati od ponedjeljka do petka. Međutim, kada radite na nekom događaju, sati su često dugački i nedruštveni, a vikend i večer su uobičajeni. Od asistenta se također može tražiti da putuje u mjesta i dobavljače i može se očekivati ​​da radi na otvorenom u svim vremenskim uvjetima. Slobodni rad dostupan je za one koji su prešli iz asistenata u organizatore, pod uvjetom da imaju iskustva i veliku knjigu kontakata.

Kvalifikacije

michaeljung / iStock / Getty Images

Nema minimalnih kvalifikacija potrebnih za rad kao pomoćnik za događaje. Poslodavci traže ljude koji imaju radno znanje o industriji i stekli su neko radno iskustvo, bilo plaćeno ili dobrovoljno, pomažući pri organizaciji događaja. Ljudi koji rade u industriji događanja moraju imati izvrsne organizacijske sposobnosti, sposobnost da rade dobro pod pritiskom i tim.

Napredovanje u karijeri

Catherine Yeulet / iStock / Getty Images

Putovanje karijere asistenta za događaje ovisit će o tvrtki u kojoj radi. Većina će uključivati ​​prelazak s pomoćnika na mjesto voditelja tima s odgovornošću na brojne druge članove osoblja, ili alternativno može uključivati ​​promidžbu u drugu upravljačku ulogu. Često se promicanje odvija kroz promjenu posla i poduzeća. Mnogi organizatori događaja odlučuju se preseliti u samostalni posao osnivanjem vlastitog posla.

Plaća

Prema MySalary.com, prosječna godišnja plaća za organizatore događaja u SAD-u bila je između 46.849 i 63.799 dolara u 2010. godini. Najniži 10 posto organizatora događaja zaradio je 39.717 dolara godišnje. Pogodnosti za asistenta događaja su zdravstveno osiguranje, mirovinski planovi i plaćeni odmor.