Opis posla agenta naslova

Nitko ne želi kupiti nekretninu i onda otkriti da je imovina stavljena na njega. Potraživanja na nekretnini mogu dovesti do pravne bitke koja kupcu imovine može koštati mnogo novca. Stoga, osiguravatelji naslova i agenti naslova su potrebni za provjeru naslova. Agenti za naslove predstavljaju osiguravatelje naslova i pišu politiku pokrovitelja.

Funkcija

Naslov osiguravatelja potvrđuje tko je vlasnik određenog naslova i osigurava da u naslovu nema prijevare. Prijevara može uključivati ​​krivotvorenje djela u nekom trenutku i također može uključivati ​​postojanje nepoznatih prava na potraživanje. Zaloge su pravni zahtjevi koji se stavljaju na djelo. U osnovi, vjerovnik je podnio tužbu. Osiguravatelj ima svog agenta kako bi osigurao da nema drugih pogrešaka u djelu kako bi se osiguralo da nitko ne može podnijeti zahtjev za djelo u budućnosti. Agent zastupnika radi s pokroviteljem naslova da brani svog klijenta na sudu ako postoji svaki zahtjev podnesen protiv njegovog klijentovog djela. Osiguravatelji dionica također utvrđuju da li se neki naslov može prodati na tržištu uspoređujući pozitivne osobine koje posjeduje imovina s isključenjima.

$config[code] not found

Uvjeti

Agenti za upisivanje nekada moraju putovati kako bi posjetili nekretnine i kako bi iskopali dokumente potrebne za proces osiguravanja naslova. Međutim, naslovni agent provodi većinu svog vremena u čistom i udobnom uredskom okruženju. Ti agenti za naslov imaju tendenciju da rade standardni 40-satni tjedan.

vještine

Agenti za naslov moraju imati dobre usmene i pismene komunikacijske vještine, jer moraju jasno priopćiti pravne informacije. Također moraju imati dobre međuljudske vještine jer moraju raditi s različitim pojedincima pri obradi naslova. Na web-stranici Get Notary Jobs navodi se da agentima naslova potrebno je prethodno iskustvo u industriji hipoteka i da moraju pokazati da imaju vještine obrade hipoteke. Agenti naslova moraju biti u mogućnosti da obavljaju više zadataka i dobro upravljaju vremenom. Također trebaju dobre računalne vještine.

planovi

Očekuje se da će se potreba za osiguravateljima osiguranja smanjiti za 4 posto između 2008. i 2018. godine, navodi se u Zavodu za statistiku rada. Automatizacija čini osiguravatelje osiguranja manje potrebnima. Kao rezultat toga, potreba za naslovnim agentima koji rade uz njih također će se smanjiti.

Plaća

U 2010., agenti za naslove su zaradili između 28.749 i 56.331 dolara, navodi PayScale.com. Ulazni agenti za naslove ponekad su zaradili čak 40.650 dolara.

Informacije o plaćama za osiguravatelje osiguranja

Osiguravatelji osiguranja zaradili su srednju godišnju plaću u iznosu od 67.680 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskom kraju, osiguravatelji osiguranja zaradili su 25 posto percentila plaće od 51.290 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaće je 91.780 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 104.100 osoba u SAD-u kao osiguravatelji osiguranja.