Opis posla za pravnog trkača

Dok pohađaju školu, mnogi studenti prava pokušavaju zaraditi dodatni novac i stati na noge radeći kao legalni trkači. Mnogi legalni trkači uspostavljaju kontakte koji im omogućuju da napreduju na položaje kao što je onaj odvjetnik ili pravni tajnik. Nazivaju se trkači jer njihova najčešća uloga uključuje obavljanje poslova, kao što je isporuka poruka.

Funkcija

Osim što dostavljaju poruke, legalni trkači putuju kako bi kupili uredske potrepštine, uzimaju i dobivaju pravne datoteke od drugih odvjetničkih ureda i dostavljaju pravne dokumente sudovima. Oni obavljaju službene poslove kao što su pravljenje kopija dokumenata, distribucija pošte među ostalim pravnim osobljem, čišćenje, skladištenje kuhinjskog prostora, slanje pisama i odgovaranje na telefon. U nekim tvrtkama također obavljaju zadatke obrade teksta i unos podataka. Pravni trkači obavljaju različite zadatke koji nemaju nikakve veze sa zakonom, kao što je pravljenje kave.

$config[code] not found

vještine

Pravni trkač obično treba vozilo i vozačku dozvolu, jer ti radnici moraju putovati kako bi obavili različite poslove. Oni moraju biti dobro organizirani kako bi mogli pratiti pravne dokumente i učinkovito djelovati. Neke pravne tvrtke očekuju da te pravne osobe imaju određeno iskustvo u pravu, dok druge tvrtke nude obuku za zaposlenike na početnoj razini.

Uvjeti

Dok zakoniti trkači često obavljaju poslove, količina putovanja koju obavljaju ovisi o uredu u kojem rade, budući da su neki pravni uredi bliži drugim odvjetničkim uredima i sudovima od drugih. Pravni trkači i drugi pravni asistenti obično rade 40 sati tjedno, prema Zavodu za statistiku rada. Ponekad su ti pravni asistenti pod većim pritiskom da rade duže kad su rokovi blizu.

planovi

Zavod za statistiku rada navodi da će potreba za pravnim pomoćnicima porasti za 28 posto između 2008. i 2018. godine. Ovi pravni asistenti se više koriste jer promjene u pravnim operacijama zahtijevaju više radnika s općim znanjem. Potreba za pravnim uslugama također potiče rast stanovništva. Osim toga, promocija legalnih trkača na viša radna mjesta stvara nove mogućnosti zapošljavanja. Pravne tvrtke zapošljavaju većinu legalnih trkača.

Zarada

Odvjetnička komora Louisvillea 2010. godine prijavila je početnu plaću od 24.500 dolara godišnje za pravnog trkača. Pravni pomoćnici i pravni tajnici zarađuju čak 56.772 dolara, navodi PayScale. Pravni trkači mogu primati naknade kao što su zdravstveno osiguranje, životno osiguranje, invalidsko osiguranje i 401 (k) plan.