Opis posla za potpredsjednicu proizvodnje

Potpredsjednik proizvodnih planova usmjerava i koordinira razvoj i proizvodnju svih proizvoda koje je proizvela ta tvrtka. Osoba koja ima tu poziciju trebala bi osigurati da tvrtka koristi najučinkovitije, najučinkovitije i ekonomski isplativije metode za proizvodnju proizvoda tvrtke. Potpredsjednik proizvodnje uskladit će se s unutarnjim i vanjskim stranama i obično će upravljati s dva ili tri viša ili izvršna proizvođača.

$config[code] not found

odgovornosti

Najvećim dijelom, potpredsjednik proizvodnje osigurava vodstvo i upravljanje timu proizvođača i prati razvoj proizvoda tvrtke. Trebala bi stvoriti okruženje koje potiče interaktivnost i pruža osnaživanje, podršku i povratne informacije. S vremena na vrijeme, možda je potrebno da potpredsjednik proizvodnje traži, vrednuje i potpiše timove za vanjsku proizvodnju kako bi povećao proizvodni proces.

Obrazovanje

Podnositelji zahtjeva za to radno mjesto trebali bi imati visoku stručnu spremu u instituciji najviše razine, a obično bi VP trebao imati iskustvo rada u povezanim industrijskim granama tvrtke najmanje 10 godina, a četiri od njih su proveli na izvršnoj razini. Nadalje, trebala bi imati jake upravljačke vještine i dugogodišnje iskustvo vodećih tehničkih timova. Podnositelj zahtjeva treba imati strast prema industriji i prikazati entuzijazam za usvajanje novih tehnologija i inovacija koje poboljšavaju produktivnost.

Plaća

Prosječna plaća za osobe koje drže ovu poziciju u Sjedinjenim Državama od srpnja 2010. iznosi 93.099 do 155.854 dolara, iako to ovisi o industriji i tvrtki. U prosjeku, najviše plaće za proizvodne potpore su u proizvodnji medicinskih proizvoda. Potpredsjednici proizvodnje često primaju godišnje bonuse u prosjeku između 9.941 i 44.698 dolara i mogu imati koristi od dijeljenja dobiti poduzeća koji u prosjeku osigurava 3.020 do 10.174 dolara. Devedeset i pet posto VP-a dobivaju zdravstvene beneficije, a stomatološke i vizualne prednosti su nešto manje prihvaćene.

Mogućnosti

Najčešći način na koji osoba postaje potpredsjednik je pomicanjem svoje ljestvice u svojoj organizaciji. Druga mogućnost je, međutim, podnošenje zahtjeva za mjesto potpredsjednika izravno s drugom tvrtkom. Ako ste u mogućnosti uspostaviti dobar odnos sa svojim šefom, možda ćete ga moći zamijeniti kad se povuče ili nađe novi posao.

Radni uvjeti

Potpredsjednici proizvodnje obično rade na licu mjesta puno radno vrijeme 40 sati tjedno. Tvrtke obično produkcijskim suradnicima pružaju tri ili četiri tjedna godišnjeg odmora, ovisno o tome koliko dugo je osoba bila na tom položaju.