Bed & Breakfast Vlasnik opis posla

Noćenje s doručkom je više nego samo gostionica ili hotel. B & B također pružaju doručak za goste i poznati su po toplom i prijateljskom ozračju. Neki vlasnici pansiona obavljaju sve potrebne radove u gostionici, ali možete zaposliti i zaposlenike koji će vam pomoći oko određenih aspekata poslovanja.

Gostioničar

Kada radite u svom krevetu i doručku, obavljate sve dužnosti gostioničara. To uključuje postavljanje rezervacija, provjeru gostiju i izlazaka, odgovaranje na pitanja i pritužbe gostiju, kuhanje i posluživanje doručka i pružanje usluga održavanja. Morate također dijeliti i provoditi pravila i pravila svoje gostionice. Ostali zadaci uključuju kupovinu hrane i materijala, popravak i održavanje temelja.

$config[code] not found

Upravljanje poslovanjem

Morate također upravljati financijskim i administrativnim poslovima koji su potrebni da bi se doručak ponudio. To uključuje održavanje datoteka klijenta, plaćanje računa i poreza, određivanje cijena usluga i izradu financijskog plana. Osim toga, morate stvoriti i slijediti marketinški plan kako biste goste doveli u svoju gostionicu. Konačno, morate se pridržavati zakona i propisa. To uključuje održavanje licence za poslovne i ugostiteljske usluge, kao i osiguranje od odgovornosti i imovine i poštivanje propisa o požaru. Ako imate zaposlenike, morat ćete stvoriti rasporede i upravljati plaćama.

Uvjeti rada i sati

Radit ćete i živjeti u sobi ili apartmanu kod vašeg noćenja s doručkom. Kao vlasnik tvrtke postavit ćete vlastito radno vrijeme. Morat ćete raditi u jutarnjim satima za kuhanje i posluživanje doručka i zakazivanje vremena na recepciji kako bi pomogli gostima kod prijave i odjave. Očekujte da ćete raditi vikendom i praznicima jer će to vjerojatno biti zauzet posao za vašu tvrtku. Također morate raditi nekoliko noći kako biste pomogli gostima i obavili hitne popravke.

zahtjevi

Ne trebate nikakvo posebno obrazovanje ili iskustvo za posjedovanje noćenja s doručkom, ali trebali biste biti u mogućnosti nositi se s osnovnim knjigovodstvenim i financijskim izvješćima. Organizacija je ključna za upravljanje vašim poslovanjem. Trebali biste biti strpljivi, dobar komunikator i imati izvrsne vještine korisničkog servisa. Ono što je najvažnije, morate imati početni kapital potreban za kupnju noćenja s doručkom. Trebat će vam dovoljno da kupite ili iznajmite nekretninu i da pokrijete režijske troškove, uključujući komunalije i hranu, sve dok vaš B & B ne bude profitabilan.

prihod

Kao vlasnik kreveta i doručka, zaradit ćete samo ako je vaše poslovanje isplativo. Vaš prihod se temelji na broju soba koje popunite, kao i na Vašim cijenama, troškovima i troškovima. Međutim, Poduzetnik vas upozorava da ne očekujete da ćete zaraditi mnogo novca ako ne prodate uspješno noćenje i doručak.