Opis posla vozača hotela

Vozač hotela, koji se naziva i vozač shuttlea, vozi limuzinu, kombi ili mali autobus kako bi skupio i dostavio hotelske goste do i od zračne luke. Vozač hotela također je odgovoran za prijevoz gostiju do turističkih područja, kao što su plaža ili druga odredišta, te pruža informacije o lokalnom području. Projicira važnu sliku svog poslodavca, jer vozači su obično prvi i posljednji susret predstavnika hotela.

$config[code] not found

Tipične dužnosti

Glavna odgovornost hotelskog vozača je prijevoz gostiju između hotela i zračne luke. Vozač mora pozdraviti sve goste kada uđu u vozilo. Vozač također pomaže gostima s invaliditetom po potrebi. Zaposlenik prevozi goste na bilo koje odredište u skladu s hotelskim pravilima i pravilima. Vozač je odgovoran za vozilo i osigurava redovito održavanje. Osim toga, vozač mora prijaviti sve nesreće, ozljede, nesigurne uvjete rada i oštećenja hotelskih vozila i povezane imovine. Od vozača se može zahtijevati podizanje predmeta do 50 lbs. u vozilo i iskrcati ih u hotelu. Zaposlenik je odgovoran za punjenje vozila.

Željeno obrazovanje

Općenito ne postoje obrazovni zahtjevi vozača hotela. Viša diploma nije potrebna, ali je poželjna diploma srednje škole. Osposobljavanje profesionalnog vozača iz ovlaštene autoškole također je poželjno, ali ne i uvjet.

Licenciranje i vještine

Vozači moraju imati valjanu vozačku dozvolu s vozačkom ispravom. Neke države zahtijevaju posebnu vozačku dozvolu za prijevoz više od sedam putnika odjednom. Potrebne su temeljne vještine čitanja i pisanja, uključujući povremeno pisanje izvješća. Vozači će možda morati znati kako čitati kartu ili programirati GPS uređaj. Gostoljubivi poslodavci očekuju da će vozači pokupiti između 20 i 50 lbs. nekoliko puta tijekom dana. Odlične komunikacijske vještine i prijateljski način su neophodni, a dobra osobna higijena je obavezna. Oštar osjećaj za smjer, poznavanje regije i vozačke vještine osiguravaju bezbrižno radno iskustvo. Većina hotela preferira kandidate za posao vozača koji imaju 21 godinu ili više.

Radno okruženje

Hotelski vozač provodi mnogo vremena u autobusu, kombiju, automobilu ili limuzini. Lociranje gostiju hotela zahtijeva od vozača da čeka unutar terminala zračne luke. To može zahtijevati dugotrajni boravak ako je let gosta zakasnio ili ako je gost zakasnio na carini. Vožnja u lošim vremenskim uvjetima i gust promet je rutina. Kada se ne vozi, vozač hotela može raditi na drugim dužnostima u prostorijama koje mogu ili ne moraju biti povezane s vožnjom.

Prosječne plaće

Plaća hotelskog vozača je niska. Vozači koji rade za hotelsku industriju u prosjeku su iznosili 10,91 USD po satu od 2013. godine, prema US Bureau of Labor Statistics. Međutim, posao može dovesti do drugih, bolje plaćenih radnih mjesta u hotelskoj industriji. Mnogi hoteli dopuštaju vozačima da prihvate savjete, ali neki poslodavci obeshrabruju praksu.