Čelik čovjek opis posla i dužnosti

"Čelični čovjek" je čelični radnik koji pomaže u sastavljanju fizičke infrastrukture u čeličnoj zgradi. Učenje je uobičajeno, a radnici u čeliku mogu također dovršiti certifikate za zavarivanje ili namještanje za ovu karijeru, prema US Bureau of Labor Statistics. Što više treninga i iskustva dobijete, bolji je posao i plaćaju mogućnosti.

Primarne dužnosti

Radnik čelika sudjeluje u svim aspektima procesa uokvirivanja, počevši od istovara čeličnih greda i nosača iz kamiona na mjestu projekta. U sljedećem koraku, neki radnici koriste dizalice za čelične dijelove života, dok drugi stoje na okviru kako bi ih doveli na svoje mjesto. Nakon poravnavanja svake grede, čelični čovjek zajedno zavaruje ili pričvršćuje grede i nosače.

$config[code] not found

Radni uvjeti

Da biste uspjeli kao čeličani, potrebna vam je spremnost i sposobnost rada na visokim položajima, kao i izvrsna fizička snaga i izdržljivost. Željezari često rade puno radno vrijeme, uključujući duge dane na nekim projektima, prenosi BLS. Rizik od smrti ili ozbiljne ozljede je iznad prosjeka u odnosu na druge položaje. Prosječna godišnja plaća za "strukturne radnike željeza i čelika" je u svibnju 2013. iznosila 51.590 dolara, navodi BLS.