Obuka pomoćnika primalja

Primaljski asistenti podržavaju primalje u pružanju skrbi za majčinstvo ženama niskog rizika. Primarno, primaljski asistenti su primljeni od strane izravno primljenih babica kako bi pomogli u rodilištima ili u privatnom kućnom okruženju s prenatalnom, porodnom i poslijeratnom njegom. Primaljski asistenti moraju biti u stanju procijeniti vitalne znakove, reagirati smireno i prikladno u hitnim slučajevima i zadržati povjerljivost klijenta. Neki primaljski asistenti su registrirane medicinske sestre (RN), dok su druge obučene na radnom mjestu. Da biste postali asistentica za primalje, kontaktirajte lokalnu babicu s izravnim ulaskom ili rodilištem kako biste saznali koje kvalifikacije zahtijevaju od svojih pomoćnika.

$config[code] not found

Opis posla

Primaljske asistente pružaju osnovnu potporu primaljici i obitelji koja rađa. Iako sve zadaće nisu medicinske prirode, primaljski asistenti moraju biti zadovoljni krvlju i drugim tjelesnim tekućinama. Određeni zadaci koji se zahtijevaju od primaljskog asistenta ovisit će o sklonostima prisutne primalje, ali svi asistenti primaljstva trebaju biti obučeni da procjenjuju vitalne procjene majke i djeteta, pružaju fizičku potporu za babicu i majku, kontaktiraju EMS u hitnim slučajevima održavati dokumentaciju za sve prenatalne sastanke i rođenja, komunicirati s članovima obitelji na diskretan i ljubazan način te održavati povjerljivost klijenata.

Programi osposobljavanja

Programi edukacije za primaljske asistente nude se u mnogim različitim ustanovama za obrazovanje primalja, a pokrivaju teme kao što su sterilna tehnika, osnovna anatomija i fiziologija, epidemiologija, crtanje, korištenje kisika i neonatalna skrb. Napredne primaljske teme kao što su intravenska (IV) terapija i venepunktura mogu također biti pokrivene, a većina programa obuke zahtijeva da studentski asistent za primalje bude certificiran u osnovnoj podršci za život (BLS). Trajanje obuke ovisi o ustanovi, ali može biti u rasponu od dva do devet dana, ali često zahtijeva samostalno proučavanje određenih tekstova za primalje ili neovisne zadatke izvan dana obuke. Programi usavršavanja asistenata za primalje nude certifikat po završetku zahtjeva za tečaj.

Osposobljavanje na poslu

Neke primalje preferiraju da njihovi primaljski asistenti dobiju obuku na radnom mjestu, bilo od drugog asistenta za primalje ili od primalje. Osposobljavanje na radnom mjestu pokriva većinu istih praktičnih vještina koje bi službeni program za usavršavanje asistenata primalja, ali akademske teme mogle biti samostalne. Pomoćni pomoćnik za primalje obično započinje svoje studije kao promatrač koji aktivno ne sudjeluje u skrbi o klijentima i postupno preuzima više odgovornosti dok je spreman.

Radni uvjeti

Radni uvjeti za primaljskog asistenta ovise o mjestu u kojem radi. Zauzet porodilište može zahtijevati dva ili tri dana u tjednu tijekom kojih će pomoćnik primalja trijaži i uzimati klijente kako bi vidjeli babicu. Uz dane klinike, asistentica za primalje u rodilištu također bi trebala imati vrijeme na pozivu gdje bi trebala biti dostupna kako bi pomogla u bilo kojem rođenju koje se dogodi u tim vremenima. Ako primaljska asistentica radi za kućnu porodičnu babicu, tada će njezino radno vrijeme ovisiti o tome koliko je zaposlena primalja. Primaljski asistenti mogu očekivati ​​neočekivano duge sate zbog nepredvidljive prirode rada.

Plaća i Outlook

Raspon plaća za pomoćne primalje ovisi o praksi primalje i iskustvu asistenta. Osim toga, očekivanja plaća ovise o regiji u kojoj primalja prakticira. Mnoge primalje svojim asistentima nude paušalnu pristojbu za rođenje i satnicu za dane prenatalne klinike. Izgledi za primaljske asistente su regionalni i ovise o klimi i politici primaljstva s izravnim ulaskom u vašem području.