Opis posla medicinskog osiguravatelja

Medicinski osiguravatelji rade za osiguravatelje i agencije za osiguranje kako bi smanjili potencijalni financijski gubitak povezan s ponudom zdravstvenih ili životnih osiguranja. Oko 67 posto medicinskih osiguravatelja koji su radili u Sjedinjenim Američkim Državama u 2008. godini bili su zaposleni u osiguravajućim društvima, navodi US Bureau of Labor Statistics.

Obrazovanje / Obuka

Poslodavci mogu zahtijevati da podnositelji zahtjeva za medicinski pokrovitelji imaju diplomu prvostupnika u području poput financija i imaju prethodno iskustvo u industriji osiguranja prije nego što produže ponudu za posao. Novi zaposlenici s osiguranjem mogu dobiti obuku na radnom mjestu i započeti karijeru kao pripravnici ili pomoćnici osiguravatelja. Medicinski osiguravatelji će možda morati pohađati nastavu nastavnog obrazovanja kako bi saznali o novim odobrenim vladinim propisima i poreznim zakonima. Medicinski osiguravatelji mogu odlučiti nastaviti profesionalnu oznaku koju nudi Američki koledž kao ovlašteni osiguravatelj života ili registrirani zdravstveni underwriter.

$config[code] not found

Radni uvjeti

Medicinski osiguravatelj potroši većinu svog radnog tjedna na procjenu datoteka potencijalnih osiguranika. Medicinski osiguravatelji će možda morati povremeno putovati kako bi prisustvovali sastancima ili seminarima tvrtke, ali obično rade u regionalnom uredu ili u sjedištu svog poslodavca. Prema US Bureau of Labor Statistics, osiguravatelji osiguranja obično rade 40 sati tjedno.

Dnevne dužnosti

Medicinski osiguravatelj pregledava dosjee za zdravstvena i životna osiguranja te određuje prihvatljivost pokrića, premijske stope i politike isključivanja za potrošače i tvrtke. Medicinski osiguravatelji koriste računalne programe kako bi odredili iznos financijskog rizika koji bi mogao nastati kao posljedica osiguranja pojedinca ili grupe ljudi. Medicinski osiguravatelji uzimaju u obzir dob podnositelja, profesiju, trenutno zdravstveno stanje i prethodnu medicinsku povijest kako bi donijeli odluku o tome treba li ili ne potpisati polisu osiguranja.

Mogućnosti unapređenja

Medicinski osiguravatelji koji traže mogućnosti napredovanja u upravi ili u nadzornoj ulozi starijeg osiguravatelja mogu imati koristi od povratka u školu i stjecanja magisterija, prema US Bureau of Labor Statistics. Kao medicinski pokrovitelj stječe iskustvo, ona može biti dodijeljena složenije slučajeve, kao što su osiguranje zdravstvene grupe ili police osiguranja života za velike tvrtke.

Karijera Outlook i plaća

Američki zavod za statistiku rada predviđa da će osiguravatelji osiguranja zaposleni u Sjedinjenim Državama doživjeti pad od 4 posto u mogućnostima zapošljavanja od 2008. do 2018. godine. osiguravatelji su iznosili 63.300 dolara, a prosječna plaća po satu koju su zarađivali profesionalci u ovoj industriji iznosila je 30,45 dolara.