Opis posla revizora prodaje

Revizor prodaje osigurava da su interne politike, mehanizmi i smjernice tvrtke o prodaji i prihodima u skladu s regulatornim standardima, preporukama višeg rukovodstva i industrijskim praksama. Ovaj zaposlenik koristi vještine revizije za pregled podataka o prodaji i otkrivanje pogrešaka do kojih može doći zbog prijevare, kvarova tehnologije ili računovodstvenih netočnosti.

odgovornosti

Revizor prodaje radi pod vodstvom upravitelja revizije kako bi se osiguralo da su prodajne procedure i kontrole korporacije adekvatne, da rade ispravno iu skladu s čvrstim politikama i regulatornim standardima. "Kontrola" je skup uputa koje vrhovno rukovodstvo uspostavlja kako bi ograničilo rizik gubitka zbog pogreške, prijevare, krađe novca ili kvara tehnologije. Kontrola je adekvatna ako jasno govori zaposlenicima koji su uključeni u prodajne procese kako izvršavati zadatke i izvještavati o problemima kontrole. Učinkovita kontrola prodaje pronalazi odgovarajuća rješenja za unutarnje probleme.

$config[code] not found

Obrazovanje / Obuka

Revizor prodaje obično ima četverogodišnju diplomu iz računovodstva, revizije ili financija. Revizor također može imati pozadinu slobodnih umjetnosti (npr. Sociologiju ili filozofiju), ali može dobiti obuku na licu mjesta u procesima prodaje. Revizijski profesionalci koji imaju napredne diplome, kao što su magisterij ili doktorat, uobičajeni su u industriji. Revizor prodaje također može imati profesionalni certifikat, kao što je ovlašteni certifikat unutarnjeg revizora (CIA).

Plaća

Naknada ovlaštenog revizora prodaje ovisi o iskustvu i veličini tvrtke. Odjel za rad u SAD-u ukazuje na to da su prosječne plaće službenika za reviziju prodaje u 2008. godini iznosile 32.510 dolara, pri čemu je prvih 10 posto zarađivalo više od 49.260 dolara, a donjih 10 posto manje od 20.950 dolara. Razine naknade mogu biti veće za iskusne i / ili certificirane revizore prodaje. Isti podaci o vladi pokazuju da su prosječne plaće revizora prodaje u 2008. godini iznosile 59.430 dolara, pri čemu je najniže 10 posto zarađivalo manje od 36.720 dolara, a prvih 10 posto zarađivalo je više od 102.380 dolara.

Razvoj karijere

Uloga revizora prodaje može biti mlađa ili viša uloga ovisno o tvrtki, industriji i opsegu prodajnih procesa. Revizor prodaje može poboljšati izglede za napredovanje upisom na magisterij iz financija ili poslovnog upravljanja ili traženje profesionalne licence kao što je ovlašteni javni računovođa (CPA) ili ovlašteno imenovanje za upravljanje prijevarama (CFE). Nadležni revizor prodaje obično se nakon nekoliko godina može premjestiti na više pozicije, kao što je viši revizor ili voditelj revizije.

Uvjeti rada

Revizor prodaje radi tipično 8.00 do 17.00 sati. smjena, ali može ostati kasno u uredu ovisno o poslovnim potrebama kao što su mjesečni postupci zatvaranja, periodični popis zaliha i tromjesečni podnesci Komisiji za vrijednosne papire (SEC) ili Službi za unutarnje prihode. Revizor prodaje također može pomoći vanjskim revizorima da pregledaju procese prodaje.