Opis posla voditelja trenera

Vozači autobusa, koji se nazivaju i upravitelji autobusa, voze privatne autobuse za turističke tvrtke. Vozači mogu prevesti putnike na kratke ili duge vožnje. Većina glavnih turističkih gradova diljem svijeta pružaju međugradske autobusne ture u kojima vozači rade i kao vodiči. Posao zahtijeva određenu obuku i nudi umjerenu plaću.

dužnosti

Vozači autobusa voze čarter autobuse za prijevoz putnika na izlete i ture. Vozači moraju slijediti unaprijed određene rute kako bi skupili i spustili putnike. Oni također mogu napraviti neplanirana zaustavljanja na zahtjev turističkih vodiča ili putnika, budući da vozači služe za ugodnost turneje grupe. Vozači su odgovorni za sigurnost putnika i moraju se pridržavati svih prometnih propisa. Kao zaposlenici turističke tvrtke, vozači služe i kao predstavnici službe za korisnike i mogu djelovati kao direktori programa. Posao zahtijeva od vozača da upravljaju vozilima za jedan ili nekoliko dana, ovisno o tome koliko je vrijeme predviđeno. Vozači provjeravaju sigurnost vagona i osiguravaju da se održavanje obavlja u zakazanim intervalima. Trenerski vozači također vode evidenciju i naplaćuju pristojbe, prema američkom Zavodu za statistiku rada.

$config[code] not found

Obrazovanje

Trenerskim vozačima potrebna je diploma srednje škole, ali ne i fakultet ili viša škola. Trening za vozače autobusa traje do osam tjedana i obično ga poslodavac osigurava kroz školu za obuku.

zahtjevi

Vozači autobusa moraju imati čistu voznu ispravu i komercijalnu vozačku dozvolu s ispravnim državnim ili saveznim odobrenjima za vožnju autobusom. Vozači moraju uspješno završiti tečaj vožnje autobusa koji uključuje cik-cak vožnju, vožnju autocestama i gradskim ulicama, te potporu. Oni moraju biti u stanju rukovati autobusom od 45 stopa i prtljagom za dizanje težine do 50 lbs.

Radno okruženje

Vozači upravljaju velikim vozilima na zagušenim gradskim ulicama ili na dugim dionicama autoceste. Posao zahtijeva fizičku snagu. Umor je glavni faktor sigurnosti među svim vozačima koji moraju ostati budni i svjesni svojih ograničenja. Operateri voze u različitim vremenskim uvjetima, uključujući kišu i snijeg. Vozači se mogu suočiti s nestašnim ili opijenim putnicima. Suočavanje s pritužbama putnika je uobičajeno. Posao često udaljava operatore od kuće na duge sate ili na dane.

Plaća

Godišnja početna plaća za autocestu iznosi oko 21.500 dolara od 2010. godine, navodi JobMonkey.com. Iskusni vozači mogu zaraditi čak 52.300 dolara godišnje. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, vozači čarter-autobusa zaradili su od svibnja 2009. godine prosječnu plaću od 28.310 dolara.

Informacije o plaćama 2016. za vozače autobusa

Vozači autobusa zaradili su u prosjeku godišnju plaću od 32.660 dolara u 2016., prema podacima američkog ureda za statistiku rada. Na niskoj razini, vozači autobusa zaradili su 25. percentil plaće od 24.730 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaće je 41.530 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini 687.200 ljudi bilo je zaposleno u SAD-u kao vozači autobusa.