Opis posla trenera sustava

Trener sustava je osoba koja educira i poučava zaposlenike tvrtke o tome kako koristiti različite računalne programe, softver i interne računalne mrežne sustave. Oni koji rade u ovom sektoru očito moraju imati snažnu pozadinu u informacijskoj tehnologiji, a vrsta sustava koje će podučavati ovisit će o okruženju u kojem rade.

Funkcija

Treneri sustava koji rade unutar korporacija najvjerojatnije će obučiti osoblje da bude upoznato sa softverom koji će se koristiti u svakodnevnom radu tvrtke. Primjeri su programi poput Microsofta i Excela. Oni koji podučavaju u školskim centrima ili centrima za karijeru morat će moći poučavati o nizu različitih softverskih aplikacija koje se koriste u cijelom poslovanju, a osim toga što imaju znanje o tome kako internet funkcionira i kako izvući najviše iz njega. Publika trenera sustava bit će u rasponu od pojedinaca unutar tvrtke do velikih grupa ljudi u centru za karijeru.

$config[code] not found

Kvalifikacije

Oni koji žele raditi u školama ili centrima za karijeru obično moraju imati završen četverogodišnji studij na računalnom području. Neki također mogu zahtijevati da kandidati imaju i certifikat za nastavu. Međutim, mnogi treneri sustava su samouki, a oni koji rade kao konzultanti ili korporativni treneri možda nemaju sveučilišno obrazovanje, oslanjajući se na iskustvo koje su stekli koristeći različite programske pakete. Sposobnost komuniciranja s javnošću također je bitna u toj ulozi.

Uvjeti

Radni uvjeti trenera sustava razlikuju se ovisno o poslodavcu. Oni koji rade za korporacije će biti smješteni u uredima, dok će oni koji rade u školama biti smješteni u učionici ili računalnim laboratorijima. U tim slučajevima izvršeni sati odgovaraju uobičajenim radnim satima od ponedjeljka do petka od 9 do 17 sati. U određenim slučajevima, od savjetnika se može zahtijevati da rade u kući klijenta izvan radnog vremena.

planovi

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, u SAD-u je u 2008. godini bilo 205.000 trenera sustava. Očekuje se da će ovaj sektor rasti brže od nacionalnog prosjeka za sve poslove do 2018. To je zbog sve veće upotrebe računala i Internet u tvrtkama i poslovnim subjektima diljem SAD-a Tvrtke će morati unajmiti trenere za sustave kako bi zadržali radnu snagu starenja do najnovijih tehnoloških dostignuća u softveru.

Zarada

Prema Zavodu za statistiku rada, prosječna zarada trenera sustava u 2008. godini iznosila je 55.310 dolara. Top 10 posto zaradio više od 85.860 dolara godišnje, dok je najniža 10 posto zaradio manje od 30.120 dolara godišnje. Srednja satnica u 2008. godini iznosila je 26,59 USD.

Informacije o plaćama za stručnjake za izobrazbu i razvoj

Stručnjaci za obuku i razvoj zaradili su srednju godišnju plaću u iznosu od 59.020 USD u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, stručnjaci za obuku i razvoj zaradili su 25 posto zarade od 42.950 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 postotna plaća je 79.280 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 282.800 osoba u SAD-u kao stručnjaci za obuku i razvoj.