Plaća registriranog dijetetičara s majstorovim vs. Jedan s diplomom prvostupnika

Prosječna osoba prolazi kroz trgovinu i vidi večeru. Registrirani dijetetičar vidi podatke: da komadi mesa imaju "X" grama proteina; da je ova žitarica zdrav izvor energije; da ovaj jogurt ima 50 posto previše šećera. Registrirani dijetetičari, koji se ponekad nazivaju i RDs ili RDN-ovi (registrirani prehrambeni nutricionisti), stručnjaci su za hranu i njezine učinke na tijelo. To je komplicirana tema, tako da svi RD-i moraju završiti formalno obrazovanje. Razmišljate li o radu na ovom području? Stjecanje magistarskog stupnja je izborno, ali magisterij bi trebao povećati vaš potencijal zarade.

$config[code] not found

Opis posla

Registrirani dijetetičari savjetuju ljude o izboru hrane i pitanjima prehrane. Kada se RD susreće s klijentom, ona može početi s procjenom klijentovog trenutnog unosa hrane i ukupnih zdravstvenih potreba. RD tada može dati preporuke pa čak i osmisliti planove obroka koji će pomoći klijentu da ispuni svoje zdravstvene ciljeve i težinu. Klijent može vidjeti registriranog dijetetičara kada mu se prvi put dijagnosticira stanje koje ima prehrambenu komponentu, kao što je dijabetes, ili ako želi izgubiti težinu ili mora napraviti drastičnu promjenu u svojoj prehrani iz drugog razloga.

Ovi profesionalci također rade za organizacije kao što su bolnice, starački domovi i škole, savjetovanje o dizajnu izbornika i izbor hrane kako bi se uvjerili da ponude zadovoljavaju potrebe stanovništva. Neki odgojno-obrazovni centri također provode edukaciju. Oni mogu posjetiti škole, društvene centre i privatne tvrtke kako bi podučavali grupe o pravilnoj prehrani.

Obrazovni zahtjevi

Akademija prehrane i dijetetike postavlja obrazovne zahtjeve za stjecanje RD-a. Diploma je prvi uvjet. Stupanj mora sadržavati tečaj koji je odobren od strane Akreditacijskog vijeća za obrazovanje u prehrani i dijetetici (ACEND) Akademije. Sljedeći korak je završiti program vježbanja, koji je u biti intenzivan staž u zdravstvenoj ustanovi, agenciji u zajednici ili društvu za prehranu. Konačno, novi dijetetičar mora položiti ispit koji vodi Komisija za dijetetsku registraciju (CDR).

Imati magisterij nije uvjet da postanete registrirani dijetetičar, ali mnogi se ljudi ipak odlučuju na taj korak.

Industrija

Registrirani dijetetičari rade u svim vrstama okruženja. Budući da su često zaposleni u bolnicama, školama i vladinim agencijama, ti su poslovi dostupni u svim geografskim područjima. RD-ovi općenito rade standardno radno vrijeme, iako oni koji su zaposleni u bolničkim uvjetima možda moraju raditi vikend ili praznike kako bi nadgledali prehrambene potrebe pacijenata.

Godine iskustva i plaće

Srednja plaća za dijetetiku bila je $59,410, od svibnja 2017. Medijan znači da je polovica zaradila više od 59.410 dolara, a polovica manje. No ta brojka uključuje sve RD-ove, od kojih mnogi imaju samo diplomu. Očekujte višu nutricionističku plaću s magisterijem.

U Akademiji za ishranu i dijetetiku 2013. i anketi o naknadama i naknadama, srednja plaća za RD s magisterijem iznosila je 1,89 $ više na sat od prosječne plaće za RD sa samo prvostupnikom. (Noviji podaci dostupni su samo članovima ADA-e.) To je bio pad u odnosu na 2011. godinu, kada je razlika iznosila 2,41 USD po satu.

To je polje u kojem je iskustvo apsolutno povezano s plaćom. Tipično je često više od 10.000 dolara više za RD koji ima desetljeće ili više iskustva, u usporedbi s onom RD-a u prvim godinama karijere.

Trend rasta zaposlenja

Zahvaljujući porastu pretilosti i starenju stanovništva u Sjedinjenim Državama, registrirani dijetetičari su kritično potrebni. Zavod za statistiku rada predviđa da će se potražnja nastaviti povećavati, a broj dijetetičkih i nutricionističkih poslova u SAD-u povećava se za 15 posto između 2016. i 2026. godine.