Opis posla laboratorijskog tehničara

Tehnički tehničari laboratorija odgovorni su za održavanje i rad računalnih laboratorija. Oni korisnicima laboratorija pomažu u pitanjima vezanim uz računalo, kao što su kreiranje korisničkih računa za prijavu i lozinki, problemi s opremom za rješavanje problema i korištenje druge laboratorijske opreme kao što su pisači i fotokopirni uređaji. Neki tehničari mogu imati nadzorne uloge u kojima su odgovorni za upravljanje i obuku asistenata i tutora računalnih laboratorija.

$config[code] not found

dužnosti

Dužnosti i odgovornosti računalnih laboratorijskih tehničara uključuju rad računala i mreže, nadzor laboratorijske opreme i objekata, vođenje evidencije o opremi i laboratorijskim priborom, te održavanje sigurnosti laboratorija. Oni pomažu učenicima u laboratoriju pokazujući ispravnu uporabu opreme i kako koristiti hardver i softver za dovršavanje zadataka. Ako se pojave bilo kakvi sustavi ili tehnički problemi, tehničar za računalne laboratorije može biti pozvan da pruži pomoć pri čišćenju zaglavljenog papira u pisačima i fotokopirnim strojevima, punjenju tonera i dobavu papira. Često su odgovorni za čistoću laboratorija kako bi osigurali sigurnost i odgovarajuće radne uvjete za laboratorijske korisnike i pravilno održavanje računala. Također pripremaju raspored računalne laboratorije, osiguravaju sigurnosnu kopiju softvera i obavljaju popravke opreme ili organiziraju popravke. Tehničari računalne laboratorije mogu biti odgovorni za proračun laboratorija kao što je kupnja potrošnog materijala i istraživanje i kupovina zamjenske opreme.

vještine

Vještine potrebne za računalne laboratorijske tehničare uključuju poznavanje računalnih sustava i sposobnost podučavanja studenata, pomoćnika laboratorijskih tehničara i fakulteta. Moraju znati kako upravljati i održavati svu pripadajuću računalnu opremu u laboratoriju, kao što su pisači, projektori, zvučnici i skeneri. Tehničari moraju znati kako provoditi testove na sustavu i opremi kako bi osigurali da svaka komponenta laboratorija radi ispravno.

Obrazovanje

Tehničari računalnih laboratorija obično imaju suradnika ili prvostupnika u računalnom području kao što su računalne znanosti ili računalno inženjerstvo.

Plaća

Prema Simply Hired u listopadu 2009. godine, prosječna plaća za tehničara za računalne laboratorije iznosi 33.000 USD i varira ovisno o poslodavcu, mjestu zaposlenja i iskustvu tehničara.

Radni uvjeti

Laboratoriji su obično u obrazovnim okruženjima ili akademskim okruženjima, kao što su škole, fakulteti i sveučilišta. Posao može zahtijevati podizanje teških predmeta kao što su računalni monitori i tvrdi diskovi.