Opis posla mladog trgovca

Rad kao mlađi trgovac može biti zahtjevan i izazovan posao, ali i zabavan i uzbudljiv. Mladi prodavači biraju robu dostupnu za prodaju u trgovinama, uključujući trgovine prehrambenih proizvoda, butike za odjeću i velike robne kuće. Mladi prodavači dobro su informirani o proizvodima koje kupuju, dobro obrazovanim i vrijednim radnicima.

Opis posla

Mladi trgovci obično su odgovorni za kupnju artikala za jedan određeni odjel. Na primjer, u velikoj robnoj kući oni mogu biti odgovorni samo za kupnju nakita, dok drugi juniorski trgovci kupuju artikle za druge odjele. Mladi trgovci moraju kupiti najkvalitetniju robu po najnižoj dostupnoj cijeni. Da bi to učinili, moraju razumjeti što kupci žele kupiti i koliko su kupci spremni platiti za robu. Također moraju poznavati tvrtku, prošle evidencije prodaje za određene stavke i trenutne razine zaliha kako bi kupili robu za trgovinu što je učinkovitije moguće.

$config[code] not found

dužnosti

Mladi prodavači moraju provesti opsežno istraživanje pri odlučivanju što kupiti za trgovinu. Ovo istraživanje uključuje čitanje izvješća o tržištu, stručnih časopisa i publikacija u industriji, te poznavanje raznih promotivnih materijala koji su mu poslani da kupe dobavljače. Mladi trgovci također su odgovorni za odlazak na sajmove, posjete tvornicama i sastanke s dobavljačima kako bi ostvarili najbolje moguće kupnje. Oni bi bili sigurni da je roba doći do trgovine u pravodobno, i često provjerite robe kada je stigao. Mladi trgovci su odgovorni za održavanje prodaje i evidenciju inventara, a povremeno i za planiranje oglašavanja i promocija prodaje. Mladi trgovci rade pod vodstvom glavnog kupca ili voditelja trgovine.

Radni uvjeti

Biti mlađi trgovac često znači puno putovanja. Mladi trgovci posjećuju druge trgovine, sajmove, tvornice i skladišta, ponekad na vrlo različitim međunarodnim lokacijama. Kada radite u trgovini, u svom uredu obično možete naći mlađeg trgovca. To može biti posao pod visokim pritiskom zbog intenzivne konkurencije među trgovcima na malo, osobito tijekom vrhunskih shopping sezone, kao što je sezona božićnih kupnji. Mladi prodavači obično rade osam do deset sati dnevno, a ponekad rade i duže. Budući da rade u maloprodaji, mnogi mladi trgovci moraju raditi vikendom.

Zarada

Plaća mlađeg trgovca ovisi o nekoliko čimbenika: vrsti trgovine u kojoj radi, vrsti robe koju kupuje, lokaciji trgovine i njezinoj razini iskustva. Tipično, mlađi trgovci mogu očekivati ​​da će iznositi između 25.000 i 65.000 dolara godišnje. Oni također često primaju bonuse na temelju uspješnosti i opcije dijeljenja dobiti, što svake godine može dodati tisuće dolara njihovim plaćama. Obično dobivaju i druge pogodnosti, kao što su popust za zaposlenike u trgovini, zdravstveno osiguranje, plaćeni odmor i plaćeni bolnički dan.

Obrazovanje

Ne postoji određeni stupanj koji bi trebao postati mlađi trgovac. Međutim, većina mladih trgovaca otišla je na koledž za poslovanje, marketing, nabavu, logistiku ili upravljanje materijalima. Mnoge veće trgovine pružit će obuku ili će poslati svoje mlađe trgovce na tečajeve specifične za određeni proizvod.

Osim toga, očekuje se da će mlađi trgovci imati veliko znanje o proizvodima koje kupuju, dobrim komunikacijskim vještinama, sposobnosti za rad u brzom okruženju i stručnosti računala.