Opis posla voditelja istraživanja

Voditelji istraživačkih projekata odgovorni su za vođenje istraživačkih projekata kako bi zadovoljili definirani poslovni ili znanstveni cilj. Kako bi podržali ovaj cilj, voditelji istraživačkih projekata odlučuju o metodologiji i tehnikama provođenja istraživanja te vode razvoj instrumenata istraživanja. Oni su odgovorni za pregled terenskog rada vezanog uz istraživanje, potvrđivanje prikupljenih podataka, izradu izvješća i komuniciranje kroz različite istraživačke jedinice.

$config[code] not found

Upravljanje projektima

Voditelji projekata specijalizirani za istraživanje posjeduju napredne vještine upravljanja programima i projektima, snažne analitičke sposobnosti i poznavanje procesa istraživanja i istraživanja. Oni koordiniraju i olakšavaju životni ciklus upravljanja istraživačkim projektima, uključujući pokretanje, razvoj i provedbu različitih složenih projekata eksperimentiranja. Oni su odgovorni za određivanje opsega, koordinaciju ranih istraživačkih aktivnosti, identificiranje istraživačkih kandidata i upravljanje završetkom istraživačkih obrazaca. Istraživači PM-ovi koordiniraju istraživačke timove i upravljaju vremenskim okvirima istraživačkih projekata kako bi se osiguralo da se istraživanja provedu u zadanom vremenskom okviru.

Voditelji istraživačkih projekata redovito se sastaju s dionicima, uključujući istraživačke sastavnice, klijente i istraživačke timove, kako bi prikupili i komunicirali poslovne i istraživačke zahtjeve te postavili očekivanja u vezi s istraživačkim radom.

Upravljanje istraživanjem

U kontekstu upravljanja istraživanjem - koje obično uključuje klinička, znanstvena, eksperimentalna, medicinska i statistička istraživanja, među ostalima - voditelji projekata odabiru najprikladniju metodologiju i tehnike za olakšavanje istraživanja. Oni su odgovorni za izradu kvalitativnih i kvantitativnih planova istraživanja, izradu upitnika za istraživanje i vodiče moderatora. Voditelji istraživačkih projekata rade s istraživačkim timovima i voditeljima projekata i istraživanja, koordiniraju inicijative na terenu i provode postistraživačke analize i evaluacije. Oni koriste svoje oštro oko za detalje kako bi interpretirali istraživačke podatke, autorska izvješća o istraživanjima i donosili djelotvorne preporuke dionicima.

Ostale dužnosti

Voditelji istraživačkih projekata odgovorni su za dovršenje rezultata istraživanja i upravljanja projektima, uključujući projektne planove i rasporede istraživanja, konkurentske obavještajne izvještaje, izvješća o napretku i istraživačke aplikacije. Oni posreduju u suradničkim partnerstvima u različitim istraživačkim jedinicama, uključujući voditelje projekata, istraživačke timove, istraživačke timove, istraživače i vanjske suradnike. Povremeno, voditelji istraživačkih projekata olakšavaju ili prisustvuju istraživačkim seminarima, studijskim grupama i konferencijama.

Kvalifikacije

Za stjecanje kvalifikacije za poziciju voditelja istraživačkog projekta općenito je potrebno diplomirati. Mnogi poslodavci preferiraju kandidate s naprednim akademskim stupnjevima, kao što su magisterij iz poslovne administracije (MBA), magistri znanosti ili doktor filozofije (Ph.D.). Osim toga, potrebno je pet do sedam godina izravnog istraživačkog iskustva, kao i dokazano znanje u upravljanju projektima, uključujući izradu proračuna, planiranje, izvršenje, dostavu, osiguranje kvalitete i izvješćivanje.

Kvalificirani kandidati su proaktivni u rješavanju problema s izvrsnim vještinama planiranja, koordinacije i vodstva. Sposobni su komunicirati s dionicima iz različitih funkcionalnih područja i mogu prenositi složene podatke u opipljivim uvjetima poslovanja.

kompenzacija

Srednja očekivana plaća za tipičnog istraživačkog voditelja projekta u Sjedinjenim Američkim Državama iznosi $ 82.000, od 2010. Prema nacionalnim prihodima od Indeed.com, prosječne plaće za voditelje istraživačkih projekata su 27 posto veće od prosječnih plaća za sve oglase za posao, od 2010. Čimbenici kao što su veličina poduzeća, industrija, vjerodajnice i dugogodišnje iskustvo, mogu dramatično utjecati na plaću voditelja istraživačkog projekta. U međuvremenu, prosječna plaća radnih mjesta sa srodnim naslovima, uključujući sakupljača podataka o istraživanju, upravitelja kliničkih podataka i izvršnog direktora kliničkih istraživanja kreće se od 26.000 do 132.000 dolara.