Opis posla vrata koja pozdravljaju

Pozdrav dobrodošlice pozdravlja posjetitelje i kupce koji dolaze u tvrtku, restoran, poslovnu zgradu ili trgovinu. On također može ponuditi ljude zbogom kada izađu iz prostora. Njegov posao često zahtijeva da klijentima i ostalim posjetiteljima pruži informacije o radnom vremenu, mjestima robe, obližnjim tvrtkama ili javnim toaletima.

Vrste pozdravnih vrata

Pozdravna vrata mogu raditi na različitim vrstama tvrtki, kako profitnim tako i neprofitnim. Mjesta bogoslužja često imaju pozdrav na vratima prije nego što počnu službe. Pozdravljači vrata restorana, ili domaćini i hostese, vode posjetitelje svojim stolovima i daju im izbornike. Od nekih kupaca u maloprodaji potrebno je provjeriti pakete kupaca prije nego što korisnici izađu iz trgovine. Pozdravljači u uredskim zgradama otvaraju vrata posjetiteljima i pružaju im upute do željenih odredišta.

$config[code] not found

Poslovne odgovornosti

Iako su neka radna mjesta na vratima ograničena na pozdrav i pozdravljanje posjetitelja i kupaca, drugi zahtijevaju da pozdrava izvrše dodatne zadatke kada je promet spor. Tipične dodatne dužnosti uključuju održavanje čiste i uredne prednje strane, prikupljanje kolica s parkirališta i pomaganje kupcima da prevoze velike pakete do svojih vozila. Dozvola za vrata može biti unakrsno obučena da upravlja blagajnom ili pomaže klijentima u ulozi prodavača. Prikazivanje prijateljskog i gostoljubivog stava nužno je da biste bili dobri pozdrava za vrata.

Radni uvjeti

Pozdrav za vrata mora biti u dobrom fizičkom stanju kako bi izdržao duge sate na nogama, često stoji i hoda po betonu ili drugim tvrdim površinama. Njegov posao može zahtijevati od njega povremeno odoljeti lošem vremenu. Budući da je u interakciji s ljudima svih dobi i tipova osobnosti, od vratara se traži da bude tolerantan dok prenosi autoritativan stav. Znatan broj pozicija za posjete vratima zahtijeva nošenje uniforme koju osigurava tvrtka.

Obrazovni zahtjevi

Srednjoškolska diploma ili ekvivalentna diploma preferira se za kandidate za posao koji dolaze u posjetu. Potrebno je poznavanje njegovog radnog mjesta, kao i okoline. Potrebne su dobre komunikacijske vještine.

Mogućnosti plaća i napredovanja

U lipnju 2010. doista.com je izvijestio da je prosječna godišnja plaća za dojavu vrata u Sjedinjenim Državama iznosila 27.000 dolara. Mogućnosti za napredovanje uvelike variraju ovisno o prirodi posla i veličini tvrtke. Pozdravljači na maloprodajnim mjestima često mogu napredovati u blagajne ili položaje službi za korisnike ako pokažu inicijativu i povezane sposobnosti.