Opis posla hipotekarnog bankara

Obično je hipotekarni bankar kreditni službenik s bankom koja se specijalizirala za hipotekarne proizvode. Hipoteka bankari razlikuju od hipoteka brokera u jednom ključnom području. Hipotekarni bankar radi s proizvodima jedne organizacije - njegovog poslodavca - dok broker može kupovati bilo koji broj organizacija za optimalan kredit. Svaki ima svoje prednosti i mane. Iako je istina da broker može imati širu ponudu proizvoda, bankar može imati dublje znanje o proizvodima koje nudi.

$config[code] not found

Posao

Hipoteka bankari pomažu klijentima u primjeni za hipoteke i refinances. Oni pomažu banci privući nove klijente hipoteka i pomoći im navigaciju raznih hipoteka proizvoda. Oni postaju primarna točka kontakta od aplikacije kroz zatvaranje.

odgovornosti

Hipotekarni bankari odgovorni su za široki raspon poslova. Oni moraju poslovati u skladu sa svim državnim i saveznim propisima. Oni moraju privući nove klijente, kroz sastanke nekretnina i seminare kod kuće. Hipotekarni bankari pomažu klijentima u određivanju koja vrsta hipoteke najbolje zadovoljava njihove potrebe, kao i koji hipotekarni proizvod će najvjerojatnije biti odobren.Hipoteka bankari pregovarati o uvjetima kredita s klijentima. Oni su dužni prikupiti sve potrebne kreditne izvještaje i financijske informacije za zahtjeve za kredit i dostaviti gotove pakete kredita osiguravateljima na pregled.

Kvalifikacije

U najmanju ruku, hipotekarni bankari moraju imati završenu akreditiranu školu sa stupnjem suradnika. Potrebna je trogodišnja dokazana uspješnost u zatvaranju prodaje, kao i jedna godina profesionalne usluge u financijskoj industriji. Hipotekarni bankari moraju biti u stanju govoriti i predstavljati se pouzdano pred skupinama i moraju posjedovati superiorne pisane i verbalne vještine. Potrebne su jake vještine pregovaranja. Hipotekarni bankari moraju moći kompetentno obavljati matematičke i analitičke zadatke. Važno je i poznavanje rada Microsoft Office proizvoda.

Značajke uspješnih hipotekarnih bankara

Uspješni hipotekarni bankari dijele niz zajedničkih obilježja. Oni su ugodni s širokim rasponom ljudi. Oni se obvezuju na uspjeh i imaju natjecateljski duh. Oni su motivirani novcem, uživaju u pomaganju ljudima i timski su igrači. Uspješni hipotekarni bankari sami se upuštaju, uživaju u samostalnom radu i nikada ne prestaju željeti učiti.

kompenzacija

Naknada za hipotekarnog bankara uključuje plaćenu obuku i plaću plus proviziju. Od svibnja 2009., Zavod za statistiku rada izvješćuje da je prosječni godišnji prihod svih kreditnih službenika, uključujući hipotekarne bankare, iznosio nešto manje od 55.000 dolara. Naknada također može uključivati ​​401k plan s odgovarajućim doprinosima, zdravstveno osiguranje i plaćeni odmor, dane bolovanja i praznike.