Opis posla za upravljanje turizmom

Kada ljudi putuju na nova odredišta, često ih zbunjuje širok raspon dostupnih atrakcija. Uz ograničeno vrijeme i znanje, potrebna im je pomoć od nekoga tko je upoznat s lokalnom ponudom. Osoblje turističkog menadžmenta često je dostupno u hotelima, motelima, putničkim agencijama i zračnim lukama kako bi pomoglo putnicima u odabiru najboljih odredišta.

Zahtjevi za vještine

Biti ljubazan, privlačan i dobro informiran mora biti kompetentan i uspješan u području upravljanja turizmom. Turistički menadžer mora biti dobar slušatelj kako bi mogao preporučiti znamenitosti i atrakcije koje su od interesa za određene putnike. Ona mora imati dobre kompjuterske vještine za istraživanje cijena, pojedinosti o događajima i šetnje ili vožnje za turiste. Osoblje turističkog menadžmenta mora se oduševiti u pregovaranju paketa koji privlače posjetitelje, a istovremeno ostvaruju dobit za turističku tvrtku. Dobre matematičke vještine potrebne su za izračunavanje popusta i naplatu usluga i ulaznica.

$config[code] not found

Poslovne odgovornosti

Poslovi upravljanja turizmom često zahtijevaju približavanje ljudi u hotelskom predvorju ili zračnoj luci kako bi im se ponudile vođene ture ili ulaznice za lokalne emisije i atrakcije. Menadžer u turizmu mora brzo razviti odnos sa širokim spektrom osobnosti kako bi prodavao i prodavao usluge. On mora voditi točnu evidenciju transakcija i održavati adekvatan i aktualan inventar promotivnih materijala. Dobar dio njegova posla zahtijeva od njega da posjeti lokalne trgovce i turističke atrakcije kako bi pregovarao o obostrano korisnim poslovima koji stvaraju dobit i povećavaju promet za njihove tvrtke i njegove.

Uvjeti rada

Poslovi upravljanja turizmom mogu se obavljati u različitim okruženjima, uključujući predvorja, čekaonice u zračnoj luci, urede putničkih agencija ili samostojeće kioske u područjima koja su jako naseljena turistima. Atmosfera je obično energična i optimistična, potaknuta pozitivnim stavovima ljudi koji traže zabavu i uživanje. Dobar dio posla zahtijeva stajanje ili hodanje kako bi se ostvarila interakcija s potencijalnim klijentima. Od turističkog menadžera može se zahtijevati da nosi poslovnu odjeću ili odjeću koja odražava određeni događaj koji promovira. Sati su obično nepravilni i često uključuju večeri, vikende i blagdane.

Obrazovni zahtjevi

Za prijavu za posao u upravljanju turizmom potrebna je diploma srednje škole ili ekvivalentna diploma. Poželjan je stupanj povijesti, odnosa s javnošću ili upravljanja turizmom. Poželjno je poznavanje lokalnih povijesnih činjenica i atrakcija. Neke turističke tvrtke nude obuku na radnom mjestu za nove zaposlenike.

Mogućnosti plaća i napredovanja

Ako je turistička tvrtka velika, mogu postojati šanse za napredovanje na viša rukovodeća mjesta. Manje tvrtke često su u vlasništvu i upravljani od strane nezavisnih izvođača, tako da su mogućnosti za rast ograničene. Prema job-salary.com, prosječna godišnja plaća u srpnju 2010. za turističkog menadžera u Sjedinjenim Državama iznosila je 40.750 dolara.