Opis posla za operacijsku dvoranu RN

Registrirana medicinska sestra koja radi u operacijskoj dvorani obično je poznata kao perioperativna medicinska sestra, naslov koji točno odražava dužnosti prije, tijekom i odmah nakon operacije. Periodperativna medicinska sestra bi mogla raditi kao medicinska sestra, medicinska sestra koja cirkulira ili čak prvi pomoćnik RN-a, ulogu koja zahtijeva opsežnu dodatnu obuku i omogućuje RN-u da izravno surađuje s kirurgom u ulozi koju su tada držali liječnici.

$config[code] not found

Obrazovanje

Medicinska sestra za operativni zahvat može započeti svoje školovanje u suradničkom programu, maturi ili diplomskom programu u bolničkoj školi. Bilo koji od tri programa osigurava potrebne kvalifikacije za polaganje NCLEX-RN ispita, nacionalnog testa koji sve medicinske sestre moraju proći da bi dobile RN licencu. Neke medicinske sestre također žele steći magisterij ili doktorat. Oni mogu završiti visoko obrazovanje prije licenciranja ili se vratiti u školu kasnije u karijeri. Perioperativne medicinske sestre također mogu izabrati da postanu certificirane u svom području stručnosti.

Osnovna očekivanja

Osnovna očekivanja svih perioperativnih medicinskih sestara uključuju razumijevanje načela kirurške asepse ili sterilne tehnike. Oni moraju znati kako koristiti aseptičke tehnike tijekom operacije kako bi se spriječila infekcija. U kirurškom zahvatu, perioperativna medicinska sestra bi trebala znati koje alate koristiti i kako pravilno postupati s njima. Također mora znati kako upravljati specijaliziranom opremom koja se koristi u operacijskoj sali i kako smjestiti pacijenta kako bi se spriječile komplikacije, kao što je oštećenje kože. Perioperativne medicinske sestre pozivaju se na procjenu tjelesnih, emocionalnih i duhovnih potreba pacijenata.

Scrub Nurse vs.

U kirurškim uvjetima, perioperativna medicinska sestra može djelovati kao medicinska sestra ili medicinska sestra koja cirkulira. Piling medicinska sestra radi izravno s kirurgom i mora održavati sterilnost tijekom cijele operacije. Pročišćava medicinska sestra instrumente, spužve ili druge predmete kirurgu; vraća ih nakon upotrebe; priprema šavove; i nadzire sterilno polje kako bi se osiguralo da nema kontaminacije. Sestra koja cirkulira radi izvan sterilnog polja. Može donijeti opremu ili zalihe potrebne tijekom operacije; dobivanje lijekova ili intravenskih otopina; ili komunicirati s članovima obitelji tijekom operacije.

Registrirana sestra prva pomoćnica

Prva pomoćnica medicinske sestre, ili RNFA, ima povećanu ulogu u operacijskoj sali. U jednom trenutku, pomoćnik kirurga bio je još jedan liječnik, ali RNFA-i su preuzeli tu ulogu u mnogim područjima. Svaka država regulira praksu RNFA-e, a točne dužnosti mogu varirati od države do države. Općenito, RNFA je ovlaštena izlagati ranu, secirati tkivo, zaustaviti krvarenje i zatvoriti ranu šavovima ili spajalicama. RNFA ne smije raditi kao medicinska sestra za trljanje dok djeluje u kapacitetu prvog pomoćnika.Osim toga, RNFA-i su ovlašteni posebno zaračunavati svoje usluge.

plaće

Zavod za statistiku rada izvijestio je da su registrirane medicinske sestre zaradile prosječnu godišnju plaću od 69.110 dolara u 2011. godini. $ 65,100 do $ 67,800 u 2012. AORN kaže da su RNFA-i zaradili više, s plaćama u rasponu od 82.800 do 83.300 dolara godišnje u 2012. godini.