Opis posla robne kuće

Radnici u strojevima koriste strojeve, kao što su tokarilice i brusilice, za izradu metalnih dijelova. Ti radnici se obično nazivaju strojarima, i obučavaju se za radna svojstva metala i alatnih strojeva, tako da mogu stvoriti precizne metalne dijelove. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, u SAD-u je u 2008. godini bilo zaposleno 421.500 radnika u strojarnici. Očekuje se da će se zaposlenost smanjiti u narednim godinama, jer nova tehnologija smanjuje potreban broj radnika.

$config[code] not found

dužnosti

Radnici u radionici počinju savjetovati nacrte ili specifikacije poslova. Zatim određuju gdje moraju izrezati u metal i odabrati potrebne alate, koji mogu uključivati ​​bušilicu, glodalicu ili tokarilicu. Strojari slijede poziciju na stroju i izrežu se prema svojim planovima. Dok rade, moraju biti svjesni koliko brzo ubacuju metal u stroj i provjeravaju je li pravilno podmazan. Neki strojari mogu se specijalizirati za izradu jednog specifičnog dijela za nove strojeve, dok su drugi odgovorni za popravak dijelova za već postojeće strojeve.

Trening

Pojedinci koji su zainteresirani za rad u strojarnici trebaju pohađati nastavu iz trigonometrije, geometrije, obrade metala i izrade u srednjoj školi. Neki položaji mogu zahtijevati i znanje o fizici i računu. Studenti bi također trebali imati kompjutersku obuku jer su mnogi alati i strojevi u strojarnici kompjutorizirani. Mnogi strojari dobivaju obuku na poslu. Drugi sudjeluju u programima naukovanja koji sponzoriraju proizvođači ili sindikati. Pripravnici primaju i nastavu i plaćenu obuku na radnom mjestu. Studenti rade s iskusnim strojarima koji ih osposobljavaju za rad s alatom strojne radionice. Oni također polažu tečajeve iz matematike, znanosti o materijalima, fizike, računala i mehaničkog crtanja. Neki koledži u zajednici nude i programe obuke strojarima, koji obično traju dvije godine i dovode do diplome suradnika.

Radni uvjeti

Strojarnice su obično dobro prozračene i mnogi su strojevi zatvoreni, tako da radnici nisu izloženi krhotinama, buci ili drugim iritantima. Meistsutim, strojari moraju i dalje nositi zaštitnu opremu, uključujući sigurnosne naočale i čepove za uši. Pojedinci koji rade u strojarnici moraju biti u dobrom fizičkom stanju jer moraju dugo stajati i podizati teške predmete. Većina strojara radi na standardnim 40-satnim tjednima, iako će neki možda morati raditi i noću i vikendom. U teškim razdobljima proizvodnje od radnika u strojarnici može se zahtijevati i prekovremeni rad.

Plaća

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, prosječne plaće po satu radnika u radionici bile su 17,41 dolara od svibnja 2008. godine. Najviše 10 posto plaćeno je više od 26,60 dolara, dok su najniže 10 posto plaćene manje od 10,79 dolara. Srednji 50 posto isplaćeno je između 13,66 i 21,85 dolara.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da će se zaposlenost radnika u trgovini na malo smanjiti za 5 posto između 2008. i 2018. godine. Konkurencija stranih proizvođača i napredak tehnologije koji pridonose povećanju produktivnosti radnika glavni su čimbenici u padu. I dalje će postojati prilike za kvalificirane strojare jer će se otvarati jer će se iskusni radnici povući ili napustiti teren.