Opis posla cvjetne dostave

Mnogi ljudi priznaju rođendane i obljetnice voljenih slanjem cvijeća. Cvjetni dostavljači su odgovorni za podizanje cvjetnih aranžmana u cvjetnim trgovinama i njihovo dostavljanje kupcima. To su obično pozicije na početnoj razini, tako da radnici uče potrebne vještine na poslu. Neki cvjetni dostavljači pomoći cvjećari stavljajući zajedno cvjetnim aranžmanima kao dobro.

dužnosti

Cvjetni dostavljači isporučuju narudžbe kupaca u dostavni kombi. Oni pregledavaju cvjetne aranžmane za štete i prijavljuju bilo kakve probleme cvjećaru. Vozači cvjetnih dostava donose dogovore u domove kupaca. U nekim slučajevima od vozača dostave može se tražiti da pribave potpise za dokaz o primitku. Neki cvjetni dostavljači također mogu pomoći u cvjetnim trgovinama ili skladištima. Pomažu raspakirati cvjetne pošiljke i organizirati cvijeće u spremištu. Neki također mogu napisati narudžbe kupaca. Cvjetni dostavni vozači su često odgovorni i za održavanje vozila tvrtke.

$config[code] not found

zahtjevi

Mnogi poslodavci više vole cvijeće isporuke vozača koji imaju srednju školu ili GED diplomu, ali nema formalnog obrazovanja zahtjeve za radno mjesto. Vozači cvjetnih dostava moraju imati valjanu vozačku dozvolu i izvrsnu vozačku evidenciju. Mnoge tvrtke koriste kamion za dostavu robe, tako da bi vozači cvjetnih isporuka trebali imati iskustva s tom vrstom vozila. Vozači dostave također moraju biti u dobrom fizičkom stanju, jer moraju nositi i nositi teške cvjetne aranžmane. Cvjetni dostavni vozači moraju imati dobru komunikaciju i vještine pružanja usluga korisnicima. Upravljači za isporuku moraju imati veliku pozornost na detalje i biti u mogućnosti raditi u brzim tempom. Organizacijske vještine su važne i za poziciju. Osim toga, vozači cvjetnih isporuka moraju dobro raditi bez nadzora.

Radni uvjeti

Cvjetni dostavljači provode većinu dana u vožnji, iako mogu raditi iu cvjećarnicama ili skladištima. Posao može biti fizički zahtjevan jer zahtijeva dizanje teškog tereta, nošenje, hodanje i savijanje. Neki cvjetni dostavljači rade 40-satni tjedni, ali vikend sati može biti potrebno. Vozači isporuke također mogu raditi prekovremeno tijekom blagdana ili drugih zauzetih sezona. Neki cvjetni dostavljači mogu raditi na pola radnog vremena.

Plaća

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, srednja godišnja plaća za vozače svjetlosnih ili dostavljačkih usluga, uključujući i vozače dostave cvijeća, iznosila je 28.330 dolara od svibnja 2009. godine. Najviše 10 posto zaradilo je više od 51.700 dolara, dok je najniži 10 posto zaradio manje od 17.370 dolara, Srednji 50 posto zaradio je između 21.410 i 38.040 dolara. Cvjetni dostavljači također mogu primati savjete, što može povećati njihove prihode.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da će se zapošljavanje za vozače lakih ili dostavnih usluga, uključujući i vozače cvjetnih isporuka, povećati za 4 posto između 2008. i 2018. godine, što je sporiji od prosjeka za sva zanimanja. Zapošljavanje na terenu usko je povezano s ekonomskim uvjetima, budući da potrošači troše manje na dodatke poput cvijeća tijekom recesije.