Opis posla za hotelski vratar

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku rada, hotelijerstvo je u 2008. godini bilo odgovorno za 1,9 milijuna radnih mjesta. Položaj vratara hotela nalazi se među velikim katalogom poslova koje nudi industrija smještaja. Hotelski vratari se također nazivaju vratarima koji uključuju žene koje rade na terenu. Položaji vratara zahtijevaju malo ili nimalo iskustva. Zahtjevi za obrazovanje su minimalni, a stope prometa visoke, tako da nije teško osigurati poziciju.

$config[code] not found

dužnosti

Siri Stafford / Digitalna vizija / Getty Images

Ulaznici i vratari stvaraju ugodan ambijent za goste hotela i olakšavaju njihov dolazak ili odlazak. To uključuje otvaranje vrata, pozivanje taksija, pozdravljanje gostiju i nošenje torbi u hotel. Vrata također mogu biti odgovorna za održavanje radnog prostora urednim čišćenjem i uklanjanjem otpada. Osim svojih osnovnih dužnosti, od vratara se očekuje da pomažu gostima davanjem uputa i pružanjem važnih informacija o hotelu. Hotelski vratari stacionirani u blizini ulaza također moraju paziti na sumnjive aktivnosti.

Obrazovanje

pridruživanje / iStock / Getty Images

Neki poslodavci zahtijevaju visoku stručnu spremu ili opći stupanj obrazovanja (GED), ali ne sve. Mnogi poslodavci izbjegavaju zahtjeve za obrazovanje tako da sadašnji učenici srednjih škola mogu popuniti radna mjesta tijekom ljeta.

vještine

Budući da su portiri prvi zaposlenici i da se redovito susreću s gostima, usluge za korisnike i komunikacijske vještine su obavezni. Vratari moraju održavati čist, uočljiv izgled. Vidljive tetovaže, ekstremne frizure i prekomjerni nakit nisu prikladni za radnike na tim položajima. Za ovu vrstu posla najbolje odgovaraju timski igrači koji dobro prihvaćaju smjer i pokazuju inicijativu.

Radni uvjeti

Spencer Platt / Getty Images Vijesti / Getty Images

Izlaganje oštrim vanjskim elementima, uključujući snijeg, kišu i jak vjetar, uobičajeno je zato što su mnogi vratari stacionirani vani. Vratar većinu svog radnog dana provodi na nogama. Povremeno će njegov položaj uključivati ​​radni prostor u kojem će moći sjediti, ali ne uvijek. Obično su potrebne uniforme. Neki hoteli traže od vratara da dostave vlastite uniforme. Drugi pružaju odjeću koja se mora vratiti na kraju zaposlenja. Raspored rada varira. Većina vratara radi u osmosatnoj smjeni, ali njihovi sati mogu biti nepravilni. Hoteli rade non-stop; ljuljačke i smjene na groblju su potrebne kako bi imovina bila pokrivena u svakom trenutku. Radnici su također potrebni za praznike.

Job Outlook

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, očekuje se da će industrija hotela i smještaja rasti za 5 posto između 2008. i 2018. godine, što će omogućiti stvaranje novih radnih mjesta. Očekuje se i da će se naknada u tom vremenskom okviru povećati za 5 posto, iako je ta stopa ispod nacionalnog prosjeka.