Koliko novca zarađuje bačva?

Sadržaj:

Anonim

Utrke bačava, u kojima se konj i jahač kreću oko bačava u najbržem mogućem vremenu, sjajna je strana profesionalnog rodea, s košuljama od sjaja i sjajnim konjima ispod svjetala arene. Na kolegijalnoj i profesionalnoj razini to je prvenstveno događaj za žene. To je ujedno i vrlo konkurentan i profesionalan sport, s tako bliskim vremenima da stotinka sekunde može donijeti razliku između oduzimanja doma i nagrade. Bazni trkači zarađuju novčanu nagradu za plasman na prva tri mjesta natjecanja.

$config[code] not found

Brzina znači novac

Utrka bačava tehnički nije zanimanje, a mnogi trkači bačava zarađuju za život na druge načine, kao što su stočarstvo, obuka konja ili u drugim zanimanjima. Novčana nagrada varira ovisno o veličini i prestižu rodea, bez obzira na to jesu li natjecanja odobrena od strane Ženske profesionalne udruge rodea (WPRA) i drugih čimbenika. Novčana nagrada može se temeljiti na jednom bačvastom trčanju, nazvanom go-round, ili trkači moraju trčati nekoliko puta i uzeti prosječno vrijeme. Novčana nagrada za prvo mjesto u većini natjecanja kreće se od 1.000 do 4.000 dolara, navodi profesionalni trkač i trener Heather Smith.

Prosječan Rodeo dobitak

Nisu svi trkači bačvi na vrhu novca. Od srpnja 2014., primjerice, WPRA bilježi da je među 500 najboljih trkača s barelima, dobitke se razlikovale od $ 253 koje je osvojio Brooke Jeter do vrhunske zarade Lise Lockhart od 67.345 dolara. Jeter se tada natjecao u 16 rodea, dajući joj prosječnu zaradu od 15 dolara po rodeu. Međutim, Lockhart se natjecao u 18 rodea, za prosjek od 3,746 dolara po rodeu. Nancy Hunter, drugoplasirani barkerski natjecatelj, natjecala se u 11 rodea i osvojila 66.973 dolara, tako da je njezin prosjek za rodeo bio zapravo veći od Lockhartovih na $ 6.088.

Video dana

Donio sam vam Sapling. Donio sam vam Sapling

Dobitci sezone

Zarada za trkačice prati se na tri razine: dobitci sezone, nacionalni finale Rodeo (NFR) i ukupne svjetske zarade. Sezona je izvorno bila u proljeće do jeseni, ali pojava zatvorenih arena proširila je sezonu na prosinac, kada se NFR održava u Las Vegasu, Nev. Zarada Jean Wintersa iznosi $ 69,846 na $ 147,417 koju je osvojio glavni kandidat Sherry Cervi. Vrhunski natjecatelji su plasirani kombiniranim sezonskim i NFR dobitcima, pa bi takmičar mogao zarađivati ​​manje u sezoni i još uvijek je na vrhu popisa sa značajnim dobitkom na NFR-u.

Nacionalni finale Rodeo dobitak

NFR torbice su mnogo veće od prosječne nagrade za utrke. Primjerice, u 2013. godini WPRA je izvijestio da je Sherry Cervi osvojila 155.899 dolara u NFR-u. Nagrade su se kretale od niske $ 14,723 koju je osvojio Sydni Blanchard do Cervijevog najvećeg dolara. Šest od prvih 15 vozača osvojilo je $ 50,000 ili više na tom rodeu. Pet najboljih trkačica na NFR-u u 2013. bili su Shada Brazile, Taylor Jacob, Mary Walker, Lisa Lockhart i Sherry Cervi. Prva četiri su osvojila $ 61,889, $ 82,431, $ 92,247 i $ 102,163.

Najbolji dolar

Ukupna svjetska zarada određuje ukupni položaj natjecatelja u bačvama na kraju sezone. Količine sezonskih torbica i NFR torbica su kombinirane za ukupan iznos svjetske zarade. Boksač koji je imao izvrsnu sezonu, ali se nije natjecao u NFR-u, vjerojatno neće završiti visoko u poretku, jer su NFR torbice mnogo veće. 2013. WPRA je izvijestila da je Michelle McLeod peta u prvih pet, s ukupnim dobitkom od $ 151,357. Taylor Jacob je došao sljedeći, na 164.484 dolara. Lisa Lockhart bila je treća, s ukupnim dobitkom od 184.200 dolara, a Mary Walker je zauzela četvrto mjesto sa 229.363 dolara. Vrhunac Sherry Cervi, međutim, imao je ukupnu zaradu od 303.317 dolara.