Opis posla vozača kamiona

Dispečeri kamiona su odgovorni za koordinaciju kretanja kamiona koji ulaze u terminale. Dispečeri komuniciraju s vozačima kamiona putem računala, telefona ili dvosmjernog radija, a vozačima će dodijeliti kamione i pobrinuti se da odu i stignu prema rasporedu. Vozači kamiona su uvijek dostupni kako bi odgovorili na sva pitanja vozača, pomogli im izbjeći gužve u prometu i držati ih svjesnima o vremenskim uvjetima.

$config[code] not found

Trening

Dispečeri kamiona moraju imati diplomu srednje škole ili ekvivalent. Mnogi kamionski dispečeri počinju svoju karijeru kao vozači, gdje uče vozne propise i ishode operacija transportnog poduzeća. Ako se vozač zainteresira da postane dispečer i pokaže stručnost u tom području, to može dovesti do napredovanja kao dispečera. Jednom zadužen za posao, dispečeri će dobiti obuku na radnom mjestu.

dužnosti

Dispečeri prate napredak koji vozači rade na svom putu koristeći velike kontrolne ploče u uredu tvrtke. Vozači kamiona također će provjeriti vozače na terminalima i izvan njih te prebaciti zapise o putovanjima u datoteke tvrtke. Ne samo da se dispečeri svakodnevno bave vozačima, već moraju rješavati sve zahtjeve i pritužbe kupaca.

vještine

Prema Zavodu za statistiku rada, kamionski dispečeri moraju imati jake komunikacijske vještine i sposobnost za rad pod pritiskom. Dispečeri moraju biti u stanju jasno govoriti, kako bi ih vozači lako razumjeli. Kamione dispečeri mogu primati u priljev poziva i problema u isto vrijeme i moraju ostati organizirani i odrediti prioritete za pozive.

Uvjeti

Vozači kamiona obično rade 40-satni radni tjedan i provode dugo vremena sjedajući za svojim radnim stolom. Dispečeri rade na rotacijskoj osnovi, uključujući noći, vikende i blagdane, kako bi ugostili vozače koji su stalno na putu.

Mogućnosti

SimplyHired.com pokazuje da je prosječna plaća za teretnog dispečera 30.000 dolara godišnje od 2014. godine. Pojedinci koji ostaju u istoj tvrtki već duži niz godina i pokazuju sposobnost da učinkovito i djelotvorno rukuju zadatke, mogu pronaći promotivne mogućnosti kao kamionski terminal menadžeri.