Koliko novca veterinari čine godinu?

Ako ste uvijek htjeli biti veterinar kada ste odrasli, to je najvjerojatnije bilo zbog toga što ste imali mekano mjesto za krznene i pernate prijatelje, od mačaka i pasa do zečeva i papagaja. To je samo kada ste u trenutku zapravo odabirom karijere da veterinar plaća postaje razmatranje. Dok veterinari ne zarađuju onoliko koliko liječnici, oni još uvijek zarađuju prihode koji su znatno iznad prosjeka.

$config[code] not found

Opis posla

Veterinari pregledavaju, dijagnosticiraju i liječe bolesti i bolesti životinja; oblači njihove rane; pružaju cjepiva; propisati laboratorijske testove i lijekove; obavljati osnovne operacije kao što su sterilizacija, kastracija i postavljanje kostiju; i savjetovati vlasnike životinja o prehrani, njezi i načinu života kako bi im životinje napredovale.

Većina veterinara ima urede u kojima ljudi dovode kućne ljubimce na liječenje. Za složenije slučajeve, opći veterinari upućuju svoje pacijente u veterinarske bolnice koje imaju prostora, opremu i stručnost za uzimanje X-zraka, izvođenje teških operacija i praćenje životinja nakon toga.

Tradicionalni veterinari liječe uglavnom pse i mačke, dok takozvani "egzotični" veterinari tretiraju ptice, zečeve, gerbile, hrčkove, zamorce i druge male životinje. Ostali veterinari mogu se specijalizirati za vodozemce i gmazove. Oni koji tretiraju domaće životinje obično odlaze na farmu ili ranč, umjesto da im donesu životinje. Ovi veterinari provode dane putujući od jedne farme ili ranča do druge, pregledavajući životinje u svom normalnom okruženju. Naravno, veterinari koji liječe životinje iz zoološkog vrta idu u svoja staništa u zoološkom vrtu. Neki veterinari tretiraju životinje koje bi trebale postati ljudska hrana. Pružaju preventivnu skrb, pregledavaju ih zbog bolesti i bolesti, te propisuju lijekove ako je potrebno.

Zahtjevi za obrazovanje

Obično je potrebno osam godina da postane veterinar: četiri godine za stjecanje prvostupnika i četiri godine za veterinarsku školu za stjecanje doktora veterinarske medicine (DVM ili VMD). Nakon završetka veterinarske škole, morat ćete postati licencirani u državi u kojoj ćete vježbati. To zahtijeva polaganje sjevernoameričkog veterinarskog ispita, kao i državni ispit.

Ulazak u veterinarsku školu je konkurentan, stoga morate istaknuti svoju prijavu. Počnite pakirati svoje dodiplomske godine s prirodoslovnim predmetima, uključujući anatomiju, biologiju, kemiju, mikrobiologiju, fiziologiju, znanost o životinjama i zoologiju, kao i matematiku. Nastava engleskog jezika, komunikacija i pisanja su također važni, jer veterinari moraju biti u stanju lako govoriti s kolegama, asistentima i vlasnicima kućnih ljubimaca.

Dobijte što više iskustva u radu sa životinjama. Potražite stažiranje u veterinarskim klinikama ili bolnicama kako biste dobili niz iskustava u radu s životinjama. Alternativno, budući da će i praksa biti konkurentna, potražite posao u laboratoriju, ili u skloništu za životinje, u zoološkom vrtu, na farmi ili u štali. Je li rad plaćen ili volonterski nije toliko važan koliko vrsta iskustva koje dobivate od njega. Neka potencijalni poslodavci znaju da želite biti veterinar i trebate iskustvo rada izravno s životinjama.

Prilagodite svoja iskustva vrsti životinja koje želite liječiti. Kada gledate u veterinarske škole, budite sigurni da odaberete one s programima za vrstu veterinara koji želite biti. Samo nekoliko njih ima male programe za životinje, na primjer. Većina veterinarskih škola obuhvaća brigu prvenstveno za pse i mačke.

Neki novi veterinari stažiraju nakon što dobiju dozvolu za stjecanje više iskustva u područjima od interesa, kao što je naprednija kirurgija, prije samostalnog obavljanja prakse. Možete se odlučiti za stjecanje ovlaštenja za određene vještine ako planirate specijalizirati se u njima, iako takva potvrda nije potrebna.

Koliko veterinari zarađuju godinu dana? Srednja godišnja plaća veterinara u svibnju 2017. iznosila je 90.420 USD. Srednja plaća je središte na popisu plaća za zanimanje, gdje polovica zarađuje više, a polovica zarađuje manje. Srednja plaća veterinara je otprilike upola manja od liječnika koji brinu za ljude, što je 208.000 dolara ili više u svibnju 2017. Veterinari s dugogodišnjim iskustvom ili naprednim kirurškim vještinama će, naravno, zarađivati ​​plaće znatno iznad prosjeka.

O industriji

Većina veterinara radi u veterinarskim klinikama, gdje veterinari i osoblje vide Fluffy i Fido za preventivnu njegu ili rutinske bolesti i ozljede. Drugi rade u veterinarskim bolnicama koje su veći objekti s više opreme.

Rad je u punom radnom vremenu, a ponekad i nakon radnog vremena, vikendom i u kratkom roku za hitne slučajeve. To može biti fizički zahtjevno s puno stajanja tijekom pregleda životinja. Veterinari koji putuju do životinja na farmama, rančevima i zoološkim vrtovima uvijek su u pokretu, vozeći se u svim vremenskim uvjetima, a ponekad i na udaljenim mjestima.

Budući da često vide bolesne životinje i utješe njihove zabrinute vlasnike, posao veterinara može biti stresan. Uplašene i bolesne životinje mogu se češati, zviždati, lajati i gristi, čineći iznadprosječnu plaću veterinara dobrom.

godine iskustva

Iako se od veterinara ne očekuje da imaju iskustva kada traže svoj prvi posao, preferiraju se oni koji imaju najmanje godinu ili dvije radnog iskustva. Poslovi koji nude veterinarsku plaću na višem kraju, daleko iznad prosječne plaće veterinara, otići će onima s višegodišnjim iskustvom.

Trend rasta zaposlenja

Očekuje se da će potreba za veterinarima porasti za 19 posto od 2016. do 2026. To je mnogo brže od prosječnog rasta radnih mjesta u SAD-u. Više veterinara bit će potrebno za obavljanje naprednih tretmana koje tehnologija nastavlja donositi na teren, kao i zamijenite one koji se povuku.