Opis posla administratora tima

Timski administrator obavlja službene i administrativne dužnosti kao dio tima za profesionalce unutar tvrtke. Njezina je uloga osigurati nesmetano funkcioniranje tvrtke provedbom svakodnevnog rada ureda i drugih odjela tvrtke. Oni također mogu biti odgovorni za konkretne projekte i mogu otkriti da se njihova uloga povremeno preklapa s ulogom osobnog asistenta.

$config[code] not found

Opis posla

Uloga timskog administratora uključuje obradu teksta, odgovaranje na upite putem e-pošte i sastavljanje korespondencije, odgovaranje na telefon, vođenje dnevnika, arhiviranje, organiziranje sastanaka i sastanaka, pisanje zvuka i organiziranje putovanja i smještaja za druge članove osoblja. Administratori timova trebali bi imati dobre vještine tipkanja i biti organizirani, raditi pod pritiskom i imati sposobnost obavljanja više zadataka.

Kvalifikacije

Kvalifikacijski zahtjevi za administratora tima razlikuju se ovisno o poslodavcu. Mnogi će zahtijevati diplomu srednje škole, a više specijalističkih uloga kao što su one u pravnoj struci mogu zahtijevati odgovarajuće kvalifikacije. Administratori se također mogu odlučiti za upis u 1-2-godišnje programe u uredskoj upravi koje nude poslovne i tehničke škole širom SAD-a.

planovi

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, u 2008. bilo je 4,3 milijuna administratora u SAD-u. Očekuje se da će se taj sektor povećati za oko 11 posto između 2008. i 2018. godine, što je jednako brzo kao i nacionalni prosjek za sva radna mjesta. Očekuje se da će administrativni poslovi u zdravstvu, socijalnoj pomoći, građevinarstvu, obrazovanju i zakonu rasti brže od ostalih sektora, generirajući većinu novih radnih mjesta.

Uvjeti

Administratori timova sjede dulje tijekom cijelog dana, često ispred računala. Tipičan radni tjedan traje 40 sati, međutim, oko petine administratora radi s nepunim radnim vremenom. Zbog vremena provedenog pred računalom, administratori mogu povremeno patiti od naprezanja očiju.

Plaća

Prema Zavodu za statistiku rada, prosječna plaća za timskog administratora u 2008. godini iznosila je 29.050 dolara godišnje. Najviše 10 posto zaradilo je više od 43.240 dolara, dok je najniža zarađena manje od 18.440 dolara. Sektori koji su najviše platili u 2008. godini bili su lokalne samouprave, a slijede ih sveučilišta i fakulteti, a zatim medicinske i kirurške bolnice.