Opis radnog mjesta izvršnog potpredsjednika

Izvršni potpredsjednik (EVP) odgovoran je za maksimiziranje operativne uspješnosti i postizanje financijskih ciljeva organizacije. EVP obično imaju široku lepezu odgovornosti, od komuniciranja s upravnim odborom do pripreme operativnih proračuna za nadzor strateškog plana. Za ovo radno mjesto obično je potreban diplomski studij u poslovanju plus sedam do deset godina iskustva, uz izvanredne upravljačke vještine, demonstrirano vodstvo i sposobnost rješavanja problema.

$config[code] not found

Svrha posla

EVP je odgovoran za maksimiziranje operativne uspješnosti organizacije i postizanje njenih financijskih ciljeva. Tipične funkcije EVP-a mogu uključivati ​​povezivanje s upravnim odborom, prisustvovanje sastancima odbora, osiguravanje zdravih financijskih praksi organizacije, upravljanje strateškim planom, osiguravanje zdravog radnog okruženja i nadgledanje stvaranja prihoda i općeg poslovanja.

EVP može podnijeti izvješće glavnom izvršnom direktoru ili predsjedniku odbora i obično upravlja brojnim osobljem, kao što je direktor poslovanja i direktor financija.

odgovornosti

Izvršni potpredsjednici obično imaju široku lepezu odgovornosti u nekoliko odjela i s različitim članovima organizacije. To može uključivati:

Financije: odgovoran je za dobro financijsko upravljanje organizacijom, utvrđivanje načina za povećanje prihoda i smanjenje troškova, analizu financijskih izvješća i rad s osobljem te revizorski odbor za pripremu operativnih proračuna.

Ljudski resursi: održavanje zdravog radnog okruženja i osiguravanje dobrih politika i procedura.

Upravni odbor: razmjena informacija s upravnim odborom kako bi se osiguralo da je ažurirana o aktivnostima, pružanju financijskih informacija i sudjelovanju na sastancima odbora.

Razvoj poslovanja: odgovoran za prodajne inovacije i strateški poslovni razvoj.

Kvalifikacije

Organizacije obično zahtijevaju stupanj prvostupnika u poslovanju, iako se često preferira napredni stupanj. Mnoge organizacije zahtijevaju sedam do deset godina iskustva s iskustvom na prethodnoj razini izvršne vlasti.

vještine

Osim obrazovanja i prethodnog iskustva, često postoje brojne vještine i osobne atributi za ovu poziciju, kao što su izvanredne upravljačke vještine, demonstrirano vodstvo, iskustvo u fiskalnom upravljanju, sposobnost učinkovitog delegiranja i održavanja „velike slike“ strateškog pogleda. EVP bi također trebao biti dobar u rješavanju problema, imati sposobnost prevođenja politika u svakodnevne rutinske operacije i biti samouvjereni, sigurni i usmjereni na ciljeve.

Informacije o plaćama

Prema SalaryList.com, od svibnja 2010. prosječna plaća izvršnog potpredsjednika iznosila je 178.000 USD. EVP-ovi se mogu koristiti u različitim okruženjima, od neprofitnih organizacija do privatnih tvrtki. Specifične plaće mogu ovisiti o uvjetima zapošljavanja.