Opis posla za stručnjaka za osoblje

Stručnjaci za osoblje obavljaju složene administrativne i administrativne zadatke kako bi podržali regrutiranje i zapošljavanje zaposlenika u organizaciji. Oni pomažu menadžerima ljudskih resursa u organizacijskom razvoju, upravljanju evidencijama zaposlenika, obradi plaća i odnosima zaposlenika. Stručnjaci za osoblje također komuniciraju s kandidatima za posao i trenutnim zaposlenicima. Oni pružaju informacije o programima naknada i naknada, rasporedima rada, radnim uvjetima i promotivnim mogućnostima. Stručnjaci za osoblje mogu također savjetovati osoblje o kadrovskim pitanjima i predlagati odluke.

$config[code] not found

Profil karijere

Stručnjaci za osoblje traže, pregledavaju, intervjuiraju i ponekad provjeravaju kvalificirane kandidate za posao. Oni se sastaju s menadžerima u organizaciji kako bi razumjeli njihove potrebe za osobljem, dobili informacije o očekivanjima o poslu i kreirali specifikaciju posla. Stručnjaci za osoblje traže i pronalaze potencijalne kandidate za posao, olakšavaju proces razgovora, provode referentne provjere i proširuju ponude za posao pojedincima. Oni također pomažu u upravljanju kompenzacijskim programima, kao što su zdravstveno osiguranje i mirovinski programi. Stručnjaci za osoblje rješavaju upite zaposlenika i raspravljaju o uvjetima s pružateljima usluga. U biti, kadrovski stručnjaci rade na stvaranju i održavanju zadovoljne, kvalificirane i produktivne radne snage.

Vještine uspjeha

Budući da često razgovaraju o plaćama, radnim uvjetima i mogućnostima napredovanja unutar svoje tvrtke, stručnjaci za osoblje moraju imati detaljno znanje o poslovnom modelu i politici ljudskih resursa svog poslodavca. Znanje o zapošljavanju zakona i smjernica, kao što je Zakon o Amerikancima s invaliditetom i zakoni o uznemiravanju, također je važno. Drugi atributi potrebni za uspjeh uključuju diskreciju i kulturnu osjetljivost, sposobnost povezivanja i komuniciranja s ljudima različitog podrijetla i razine obrazovanja, te etičku i srodnu osobnost.

Obrazovanje

Diploma prvostupnika obično je potrebna za većinu početnih radnih mjesta u upravljanju ljudskim resursima. Potencijalni stručnjaci za osoblje mogu se pripremiti za karijeru u industriji kroz mješavinu kolegija u načelima upravljanja, kolektivnog pregovaranja, organizacijskog ponašanja, industrijske psihologije, zakona o radu, ekonomije rada i povijesti rada. Poznavanje i korištenje računala i sustava informacijske tehnologije također je korisno, zbog sve većeg korištenja tehnološki omogućenih rješenja za traženje posla, upravljanje zapisima i administraciju osoblja. Potencijalni stručnjaci za osoblje također mogu proći specijaliziranu obuku od industrijskih organizacija, uključujući Društvo za upravljanje ljudskim resursima i Društvo certificiranih stručnjaka WorldatWork, kako bi postigli profesionalne certifikate i poboljšali svoje vještine rada.

Putovanje u karijeri

Iznimni kadrovski stručnjaci s dovoljnim iskustvom kandidati su za napredovanje na radna mjesta kao menadžeri za zapošljavanje i zapošljavanje, upravitelji naknada i potencijalno direktor ljudskih resursa ili industrijskih odnosa. Poslovi na razini ravnatelja ponekad mogu dovesti do rukovodećih ili izvršnih rukovodećih pozicija. Neki stručnjaci za osoblje mogu izabrati da napreduju u svojoj karijeri radeći za outsourcing agenciju ili konzultantsku tvrtku, dok drugi traže obuku za obuku. Doktorat je povoljan za pojedince zainteresirane za akademski rad, pisanje ili savjetovanje.

Projekcija zarade

US DBureau of Labor Statistics procjenjuje stručnjake za ljudske resurse, obuku i radne odnose, uključujući stručnjake za osoblje, u SAD-u prosječne godišnje plaće u rasponu od 27.360 do 94.470 dolara, od svibnja 2009. Godišnja prosječna plaća je 56.440 dolara za sve ljudske resurse, obuku Stručnjaci za radne odnose u Sjedinjenim Američkim Državama, od svibnja 2009. Stručnjaci za osoblje zaposleni u korporativnoj organizaciji poduzeća ili u saveznoj izvršnoj vlasti SAD-a najviše zarađuju, s godišnjim prosječnim plaćama od 63,610 USD odnosno 79,280 USD, od svibnja 2009. godine. 2009.