Opis posla tajnika za ljudske resurse

Sekretar za ljudske resurse odgovoran je za pomoć ravnateljima i upraviteljima ljudskih resursa. Tajnik HR-a obično bi trebao imati barem diplomu srednje škole i biti vješt u organiziranju, tipkanju i obavljanju više zadataka. Oni koji zapošljavaju tajnice za ljudske resurse često traže kandidate za koje smatraju da su pouzdani i pouzdani, jer tajnici za ljudske resurse dolaze u kontakt s povjerljivim informacijama.

Interakcija s gostima i podnositeljima zahtjeva

Tajnik za ljudske resurse često je prva osoba koju potencijalni zaposlenici i kandidati za posao vide u organizaciji. Ona je odgovorna za pozdravljanje gostiju i njihovo upućivanje u općim uvjetima o procesu prijave za posao. Ona može odgovoriti na opća pitanja o tvrtki ili organizaciji. Ona je odgovorna za rad s voditeljem ljudskih resursa za postavljanje sastanaka između menadžera tvrtke i kandidata za posao. U nekim slučajevima to može uključivati ​​organiziranje prijevoza i smještaja za tražitelje posla.

$config[code] not found

Uredski posao

Tajnik HR je odgovoran za održavanje izvješća i datoteka. Ovaj rad se ponekad povezuje s prijavama za posao, ali se češće bavi papirologijom koja se odnosi na trenutne zaposlenike i politike. Sekretar za ljudske resurse odgovoran je za osiguravanje ažuriranja informacija o zaposlenicima tvrtke. Također je odgovorna za organiziranje datoteka zaposlenika na način koji je logičan i jednostavan za korištenje.

Prisustvujte sastancima

Tajnik za ljudske resurse prisustvuje sastancima s voditeljem ljudskih resursa i drugim rukovoditeljima kada se raspravlja o korporativnoj politici ili inicijativama. Tajnik za ljudske resurse mora obaviti obilne bilješke sastanaka, a zatim izraditi izvješća koja uključuju informacije iz rasprava. Ona će uređivati ​​i ispravljati dokumente koji uključuju informacije vezane uz ljudske resurse. Ona kreira opise poslova i objavljuje ih na internetu ili na drugim mjestima gdje će biti uočeni.

Usmjerenost zaposlenika

Sekretar za ljudske resurse odgovoran je za rad s voditeljem ljudskih resursa kako bi svi novi zaposlenici dobili orijentaciju. Uz raspoređivanje prostorija za orijentaciju i orijentacijsku sesiju, ona je odgovorna za to da svaki novi zaposlenik primi priručnik za zaposlenike i svjestan je vrste osiguranja, planova za 401k i programa naknada zaposlenicima za koje ima pravo.

Služite kao veza

Tajnik HR-a radi kao veza između zaposlenika i voditelja za ljudske resurse. Tajnik HR je odgovoran za pomoć zaposlenicima u pronalaženju općih odgovora na svoja pitanja. To uključuje pomoć zaposlenicima u razumijevanju pravila i praksi tvrtke. Kada zaposlenik ima specifična pitanja koja se odnose na njegove osobne poslove, tajnik za ljudske resurse treba ih uputiti voditelju za ljudske resurse.