Opis posla konzultanta za rizik

Konzultant za rizike, također poznat kao analitičar za upravljanje rizicima ili upravitelj rizika, radi pod vodstvom višeg stručnjaka kako bi se osiguralo da se korporativne politike pridržavaju vladinih propisa. Analitičar za upravljanje rizicima također osigurava da su interne kontrole funkcionalne i adekvatne. Obično ima četverogodišnji stupanj na poslovnom području.

Tipične odgovornosti

Konzultant za rizik pomaže vrhunskom rukovodstvu tvrtke u utvrđivanju, procjeni i praćenju rizika koji su implicitni u poslovanju tvrtke. Ti rizici mogu biti operativni, financijski, tehnološki ili povezani s usklađenošću. Analitičar rizika s partnerima u računovodstvu, regulatornim poslovima i odjelima unutarnje revizije; osoblje za pregled operativnih postupaka i smjernica; i osigurava da su ti postupci u skladu s uputama najvišeg rukovodstva, industrijskim praksama i propisima.

$config[code] not found

Obrazovanje i osposobljavanje

Konzultant za rizike može imati diplomu ili magisterij iz revizije, računovodstva, usklađenosti i financija, ovisno o poziciji, industriji i veličini tvrtke, kao i potrebama osoblja. Mlađi analitičar rizika obično ima četverogodišnju diplomu. Rizični upravitelj s velikim nadzornim odgovornostima može imati magisterij iz financija ili ovlaštenog javnog računovođe.

Razine kompenzacije

Razine plaća za analitičare za upravljanje rizicima općenito ovise o radnom odnosu, dužini radnog staža, akademskim kvalifikacijama i stručnom usavršavanju zaposlenika. Konzultant za rizike može imati i veću naknadu ako radi za veliku tvrtku ili obavlja različite upravljačke dužnosti. Prema američkom Zavodu za statistiku rada, prosječne plaće za stručnjake za upravljanje rizicima za 2013. iznosile su 30,05 dolara po satu, odnosno 62.510 dolara godišnje.

Razvoj karijere

Analitičar rizika s diplomom može poboljšati svoje šanse za profesionalni napredak ako traži magisterij ili doktorat u području kontrole rizika. Alternativno, konzultant za rizike može tražiti i imenovanje upravitelja financijskog rizika. Analitičar za upravljanje rizicima koji je kompetentan i uspješno obavlja poslove može preći na višu poziciju, kao što je viši savjetnik za rizik, supervizor za upravljanje rizicima ili direktor rizika, u roku od dvije do pet godina.

Radni uvjeti

Menadžer za upravljanje rizicima obično radi u uredu radnim danom. Međutim, uvjeti poslovanja ponekad mogu zahtijevati duže prisustvo u uredu. Na primjer, konzultant za rizike koji radi na projektu implementacije softvera za rizik u cijeloj banci može raditi duže tijekom tjedna ili čak obavljati zadatke vikendom kako bi pomogao u dostizanju korporativnih rokova.