Opis posla za Escrow koordinatora

U vlasničkim transakcijama, escrow službenici djeluju kao posrednici između prodavatelja, kupca i zajmodavca i olakšavaju kretanje sredstava prema uvjetima ugovora o nekretninama. Međutim, prije nego što postane escrow časnik, mnogi stručnjaci za nekretnine najprije uče posao i steknu iskustvo radeći kao escrow koordinator ili asistent. Radeći pod nadzorom upravitelja, escrow koordinatori upoznaju se s pravnim dokumentima i detaljima koji su uključeni u escrow proces.

$config[code] not found

Funkcija

Escrow koordinatori pomažu u organiziranju i podnošenju ugovora o nekretninama i druge papire vezane za prodaju nekretnina. Oni također pomažu u koordinaciji escrow procesa i pružaju administrativnu podršku različitim odjelima koji upravljaju prometom nekretnina. Escrow koordinatori također često komuniciraju s zajmodavcima, kupcima, prodavačima, brokerima, agentima i tvrtkama s naslovom o prodaji ili refinanciranju imovine. Kao dodatak službenicima koji nadgledaju depozite, koordinator im pomaže tijekom procesa posredovanja u poslovanju, pripremajući izvješća o vlasništvu i popunjavajući sve obrasce potrebne za prijenos sredstava između prodavatelja i kupca.

Obrazovanje

Dok će većina ureda prihvatiti kandidate sa srednjom stručnom spremom i dostatnom obukom o osiguranju, pravne tvrtke mogu zahtijevati diplomu iz financija ili računovodstva za položaje koordinatora depozita. Uzimanje kurseva u poslovanju ili nekretninama je uobičajeno za escrow koordinatore koji žele napredovati u položaje službenika ili poboljšati svoje vještine korisničkih usluga (vidi Resources).

vještine

Poslovi koordinatora escrowa zahtijevaju osnovne računalne vještine i znanje o Microsoft Office aplikacijama kao što su Word, Outlook i Excel. Kandidati bi trebali biti u stanju izvoditi osnovne izračune, raditi pod pritiskom i ispunjavati uske rokove. Neke pravne tvrtke zahtijevaju da escrow koordinatori biti u mogućnosti čitati i analizirati bankovne obrasce, pravne dokumente i financijska izvješća. Escrow odjeli obično zapošljavaju kandidate s najmanje jednom do tri godine radnog iskustva u industriji nekretnina ili pozajmljivanju. Osim toga, escrow koordinatori moraju dobro raditi s klijentima, odvjetnicima i odgovoriti na uobičajene upite nekretnina putem telefona i pisanim putem.

Plaća

Od travnja 2010. SimplyHired.com izvijestio je da je prosječna plaća koordinatora depozita u Sjedinjenim Državama iznosila 42.000 USD. Međutim, ta brojka varira ovisno o razini iskustva, mjestu i obrazovanju. Escrow koordinatori koji su novi u escrow poslu ili počinju u svojoj karijeri mogu biti plaćeni po satu. Prema Education-portal.com, escrow asistenti primaju plaće od samo 10 USD po satu prije nego što se presele u ulogu čuvara.

Potencijal

Zavod za statistiku rada (BLS) projektima negativan rast za escrow stručnjaka između 2008 i 2018. BLS navodi čimbenike kao što su nedavni pad i volatilnost na tržištu nekretnina. Mogućnosti za zapošljavanje raste za escrow profesionalce kada se tržište nekretnina oporavi i cijene nekretnina poraste.