Opis posla za kopirnicu

Službenik za kopiranje obavlja osnovne uredske funkcije koje ne zahtijevaju profesionalne vještine ili kvalifikacije. Službenik za kopiranje obavlja opće službene dužnosti. Zadaci uključuju izradu kopija dokumenata koje su potrebne odjelima unutar organizacije. Povremeno službenik za kopiranje služi i kao službenik pošte, čija je glavna odgovornost razvrstavanje dolazne i odlazne pošte.

Obrazovanje i kvalifikacije

Budući da posao ne zahtijeva specijalizirano znanje, minimalni zahtjev za službenika za kopiranje je diploma srednje škole. Službenik za kopiranje dobiva potrebne vještine i iskustvo na poslu. Ponekad se od službenika za kopiranje može tražiti da dostavi dokumente pomoću vozila, tako da neki poslodavci zahtijevaju da imate vozačku dozvolu.

$config[code] not found

Odgovornosti i dužnosti

Službenik za kopiranje obrađuje dokumente i priprema sobe za sastanke ili seminare. Službenik za kopiranje sortira i distribuira poštu i faksove te pravi kopije dokumenata. Vi upravljate i održavate uređaje za kopiranje i faksiranje te preuzimate i dostavljajte pakete i poštu klijentima. Snimate i zapisujete podatke o dolaznoj i odlaznoj pošti i paketima.

Poželjne i tehničke vještine

komunikacija slika Pavel Vlasov iz Fotolia.com

Službenik za kopiranje trebao bi imati osnovna znanja na računalu i izvrsne verbalne i pisane komunikacijske vještine. Trebali biste biti u stanju učinkovito raditi u strukturi tima i biti u mogućnosti raditi više zadataka.

Radni uvjeti

Dužnosti službenika za kopiranje sastoje se od podizanja velikih paketa papirnih pošiljki, pošte i paketa. Neke dužnosti, kao što je rukovanje telefaksom ili uređajem za kopiranje, zahtijevaju da stojite mnogo sati. Posao podrazumijeva obavljanje prijevoza i dostava, što zahtijeva mobilnost.

Naknada / plaće

Prosječna godišnja plaća za općeg službenika kreće se od 20.938 do 30.844 dolara godišnje, prema PayScale, od srpnja 2010. godine. Ove brojke variraju ovisno o poslodavcu i razini iskustva i obuke.

Job Outlook

Očekuje se da će se mogućnosti zaposlenja za službenike za kopiranje i druge uredske službenike smanjiti za 41 posto od 2006. do 2016. godine, prema planu za karijeru. To će biti rezultat povećane produktivnosti uredskih strojeva i učvršćivanja činovničkih funkcija. Na primjer, datoteke se sada mogu pohraniti i preuzeti elektronički, smanjujući potražnju za službenicima.