Opis posla medicinskog analitičara

Analitičari su stručnjaci koji prate informacije i daju preporuke na temelju njihove analize tih informacija. Medicinsko područje je toliko raznoliko da postoji veliki broj medicinskih analitičara. Tri primjera medicinskih analitičara su medicinski analitičari, analitičari medicinske politike i analitičari medicinskog menadžmenta.

Funkcija

Medicinski analitičar ograničavanja troškova odgovoran je za davanje savjeta medicinskog osoblja o smanjenju medicinskih troškova. Ovi analitičari su također odgovorni za analizu planova povrata troškova. U Highmark Inc, zdravstveno osiguranje konzultantska tvrtka, medicinska politika analitičari su odgovorni za razvoj medicinske politike za affiliate osiguravajućih društava. Ovi analitičari su također odgovorni za procjenu trenutne zdravstvene politike kako bi utvrdili rade li oni. Analitičar medicinskog menadžmenta također komunicira s liječnicima i drugim zdravstvenim radnicima kako bi procijenio kako se može poboljšati upravljanje poslovanjem. Osim toga, oni su odgovorni za proučavanje medicinskih operacija kao što su zahtjevi za naknadnim plaćanjem kako bi utvrdili kako se te operacije mogu poboljšati.

$config[code] not found

Uvjeti

Medicinski analitičari koji imaju izravan kontakt s pacijentima imaju rizik od zaraznih bolesti ako se ne poštuju sigurnosne mjere opreza. Ti radnici također mogu biti u kontaktu s pacijentima koji nisu u mogućnosti platiti medicinske račune, što može imati emocionalni dojam na medicinskog analitičara. Neki medicinski analitičari moraju putovati kako bi posjetili druge medicinske ustanove.

očekivanja

Neke tvrtke, poput ACS-a, preferiraju da medicinski analitičar zadržavanja troškova posjeduje neku vrstu medicinskog uvjerenja kao što je licenca za njegu. Oni također očekuju da njihovi medicinski analitičari imaju dobre komunikacijske vještine i vještine međuljudskih odnosa. Highmark Inc želi da njegovi medicinski analitičari imaju iskustva u industriji zdravstvenog osiguranja ili industriji medicinskih uređaja. Oni također moraju imati vještine rada na računalu i vještine kliničkog istraživanja. Druge tvrtke, poput Regencea, žele medicinske analitičare s iskustvom u medicinskoj industriji i obradi potraživanja. Ovi medicinski analitičari trebaju matematičke vještine i organizacijske sposobnosti. Svi ti analitičari moraju imati fantastične analitičke vještine.

planovi

Između 2008. i 2018. godine očekuje se rast zdravstvene industrije za 22 posto, objavio je Zavod za statistiku rada. Medicinski analitičari su potrebni kako bi se uhvatile u koštac s promjenama u zdravstvenim ustanovama kao što su promjena zdravstvenih politika koje donosi zakon o zdravstvenoj zaštiti i promjenjive tehnike upravljanja koje donosi tehnološki napredak.

Uzorak plaća

Zarada za medicinske analitičare varira ovisno o tvrtki. Od 2010. neki medicinski analitičari (poput onih u Arbor Roseu) dobivaju 31.200 dolara; dok su drugima (oni od Helen F. Dalton i suradnici) plaćeni 50.000 dolara. Medicinskim analitičarima R i B Research Inc plaćaju 200.000 dolara.