Opis posla: suradnik za usklađenost

Suradnik u usklađivanju djeluje pod vodstvom višeg stručnjaka kako bi preispitao unutarnje kontrole i politike i postupke korporacije i osigurao da te kontrole budu u skladu s propisima. Suradnik može također surađivati ​​s internim revizorima, računovođama i stručnjacima za poštivanje poreza pri obavljanju poslova.

odgovornosti

Suradnik u usklađivanju pomaže tvrtki osigurati da se zaposlenici pridržavaju regulatornih smjernica, direktiva najvišeg rukovodstva i politike ljudskih resursa pri obavljanju svojih zadataka. Suradnik također osigurava da se osoblje uskladi s industrijskim praksama i profesionalnim standardima u aktivnostima u kojima sudjeluju. Na primjer, suradnik za poštivanje propisa o nafti i plinu može osigurati da se sigurnosni postupci zaposlenika tvrtke pridržavaju zahtjeva OSHA-e o zaštiti na radu i upravljanju zdravljem. Pomoćnik za usklađenost također osigurava da se pravni elementi u korporativnim transakcijama pridržavaju regulatornih smjernica. Ti elementi mogu biti dozvole, portfelji vrijednosnih papira i marketinški materijali.

$config[code] not found

Obrazovanje i osposobljavanje

Saradnik za usklađenost obično ima četverogodišnji fakultet u području računovodstva, prava, oporezivanja ili financija. Suradnik također može imati slobodnu umjetničku pozadinu i primati praktičnu obuku prije obavljanja svojih dužnosti. Saradnik koji ima visoku stručnu spremu, kao što je magisterij ili doktorat, nije neuobičajen na tom području. Neki suradnici koji imaju značajne odgovornosti mogu imati unutarnju reviziju, zakonske ili forenzičke računovodstvene pozadine i mogu imati certificirane ispitivače prijevare (CFE) ili ovlaštene oznake internog revizora (CIA).

Plaća

Razina plaća suradnika za usklađenost može ovisiti o dužini radnog staža, veličini i dužini tvrtke. Akademska razina suradnika, profesionalne vjerodajnice i praktično iskustvo također mogu utjecati na njezinu ukupnu godišnju naknadu. Prema Doista, prosječna godišnja plaća američkog suradnika za usklađenost u lipnju 2010. iznosila je 52.000 USD, isključujući gotovinske bonuse.

Razvoj karijere

Mogućnosti za razvoj karijere suradnika za usklađivanje obično ovise o potrebama osoblja, veličini tvrtke i profesionalnim vjerodajnicama zaposlenika ili akademskoj obuci. Preddiplomski suradnik za usklađenost može povećati svoje izglede za napredovanje upisom na diplomski studij prava ili financija i magisterij ili doktorat. Alternativno, suradnik se može brže promovirati ako traži stručnu licencu kao što je ovlašteni javni računovođa (CPA) ili oznaka ovlaštenog financijskog upravitelja (CFM). Nadležni suradnik za usklađenost nakon dvije do pet godina prelazi na višu ulogu.

Radni uvjeti

Saradnik za usklađenost obično radi od 8 do 17 sati. radnim danom, ali može kasniti u uredu, ovisno o poslovnim potrebama. Ovi zahtjevi mogu se odnositi na mjesečne računovodstvene procedure ili kvartalne regulatorne prijave u Službi za unutarnje prihode (IRS) ili Komisiji za vrijednosne papire. Ako to zahtijevaju poslovne potrebe, suradnik može povremeno putovati kako bi se sastao s kolegama na drugim mjestima.