Opis posla voditelja posla

Voditelj angažmana je posrednik između klijenta i voditelja projekta. Ti stručnjaci njeguju i održavaju odnose s klijentima tako što klijenta ažuriraju i sudjeluju u projektu. Rukovoditelji angažmana redovito se sastaju s klijentima osobno ili preko telefona kako bi pregledali status projekta i osigurali da se njihova očekivanja ispune.

Potrebne vještine i obrazovanje

Da biste uspjeli u tom položaju, morate biti izvrstan komunikator, lako prilagodljiv, odličan timski igrač, izuzetno organiziran, imati jake prezentacijske vještine i sposobnost upravljanja konkurentnim prioritetima. Mnoge tvrtke zahtijevaju od rukovoditelja angažmana da imaju veliko iskustvo rada u određenoj industriji. Bachelor's stupanj u računalnim znanostima, softverskom inženjerstvu ili drugom srodnom polju je minimalno potrebno obrazovanje, ali magisterij je često poželjan. Rukovoditelji angažmana mogu naći posao u različitim područjima, uključujući tehnološke tvrtke, konzultantske tvrtke i zdravstvene agencije.

$config[code] not found

Standardne odgovornosti

Upravljanje angažmanom ima širi fokus nego upravljanje projektima, obuhvaća prodaju, pravne, tehničke i računovodstvene usluge kako bi podržalo organizaciju u cjelini, a ne mali dio nje. Glavni fokus ove uloge je upravljanje očekivanjima klijenata i maksimiziranje profitabilnosti tvrtke, umjesto ispunjavanja očekivanja internih kupaca. Rukovoditelj angažmana dobiva odobrenje klijenta na svim komponentama projekta, vodi sastanke kupaca, upravlja proračunom i nadzire testiranje za upravljanje ciljevima projekta.

Radni uvjeti

Voditelj angažmana često mora često putovati - do 50 posto vremena - kako bi se susreo s klijentima. Voditelj angažmana može imati klijente koji se nalaze u cijeloj zemlji, u drugim zemljama ili na određenom području. Prekovremeni rad, uključujući noći i vikende, očekuje se da zadovolji potrebe klijenata.

Prosječna plaća

Prema radilištu, prosječna plaća menadžera za angažiranje je 102.000 dolara godišnje. Međutim, ovo se može uvelike razlikovati po području zemlje. Na primjer, prosječna plaća menadžera za angažman u New Yorku iznosi 140.000 dolara godišnje, 110.000 dolara godišnje u Los Angelesu, 98.000 dolara godišnje u Miamiju i 90.000 dolara godišnje u Austinu, TX.