Opis posla analitičara prodaje

Prodajni analitičar određuje promotivne aktivnosti koje će tvrtka poduzeti kako bi prodala svoje proizvode. Informacije koje prikuplja prodajni analitičar predviđa tržišne trendove koji omogućuju organizaciji da planira i mijenja prodajne tehnike kako bi poboljšala profit. Prodajni analitičar koristi ekonomske informacije za izradu prognoze prodaje i razvoj kvota za prodajni tim.

dužnosti

Prodajni analitičar izrađuje izvješća o prodaji za rukovodeće osoblje i koristi podatke iz izvješća za izradu prognoze prodaje.

Prodajni analitičar može pripremiti izvješća s detaljima o raznim uvjetima na tržištu koji će dostaviti menadžmentu. Ta izvješća pružaju menadžmentu opcije za različite tržišne uvjete.

Prodajni analitičar analizira rezultate prodaje u svjetlu prodajnih ciljeva i identificira područja slabosti koje organizacija može riješiti kako bi poboljšala prodaju.

Prodajni analitičar daje preporuke za promjene u prodajnim tehnikama ili promotivnim naporima za poboljšanje uspješnosti prodaje.

vještine

Položaj zahtijeva osobu koja je analitička i orijentirana na detalje. Prodajni analitičar mora posjedovati računalne vještine, uključujući mogućnost korištenja softvera za prognoziranje prodaje. Prodajni analitičari moraju kreativno razmišljati o razvoju novih tehnika prodaje i promocija.

Prodajni analitičar treba imati snažne usmene i pisane komunikacijske vještine kako bi pružio tehničke informacije na lako razumljiv način u svim odjelima u organizaciji.

Kvalifikacije

Položaj analitičara prodaje zahtijeva diplomu prvostupnika. Stupanj bi trebao biti u poslovnoj administraciji s računovodstvenom i financijskom koncentracijom. Poslodavci mogu zahtijevati između dvije i pet godina iskustva u analizi prodaje ili sličnom položaju, kao što je analiza tržišta.

Plaća

Srednja plaća za prodajnog analitičara je od studenog 2009. iznosila 56.224 dolara, navodi Salary.com. Plaća analitičara ovisi o industriji i iskustvu analitičara.

industrije

Prodajni analitičari rade za različite tvrtke koje prodaju proizvode i usluge klijentima. Prodajni analitičar pomaže poduzećima svih vrsta u prognoziranju prodaje i profitabilnijeg poslovanja.