Opis posla kurira banke

Kurir banke dostavlja poruke, dokumente, pakete i druge stavke između ureda ili odjela unutar tvrtke ili drugih tvrtki. Mogu putovati pješice, biciklom ili automobilom. Oni moraju učitati i istovariti robu i sortirati robu na temelju toga gdje trebaju biti isporučeni. Kao kurir banke, morat ćete skupljati, pečatiti i pečatiti odlaznu poštu, otvarati, sortirati i distribuirati dolaznu poštu i pozivati ​​da dostavi usmene poruke.

$config[code] not found

odgovornosti

Kao kurir banke, morat ćete zabilježiti informacije, primjerice, jesu li stavke primljene ili isporučene te primateljev odgovor na poruke. Kuriri moraju pribaviti potpise i uplate, kao i osigurati plaćanje računa. Također moraju planirati i slijediti najučinkovitije rute za isporuku predmeta. Osim isporuke, kurir mora obavljati rutinsko održavanje vozila koje vozi praćenjem razine tekućine i punjenjem vozila plinom. Kao bankovni kurir, morate provjeriti kod određenih ureda kako biste potvrdili isporuke i dobili upute za više isporuka.

Dnevne dužnosti

Kuriri moraju biti sposobni obavljati opće fizičke aktivnosti potrebne na poslu. Koristit ćete ruke i ruke za rukovanje, postavljanje i premještanje materijala. Ako su paketi i ostali predmeti teški, trebali biste biti u stanju nositi se s težinom tih predmeta, tako da vam pomaže da budete fizički spremni. Također ćete pratiti i osigurati sigurnu isporuku svake stavke i procjenjivati ​​sigurnost svake stavke prije nego je isporučena. Dakle, biti promatrač povoljna je kvaliteta za takvu poziciju.

vještine

Organizacijske vještine su korisne u takvom položaju. Kao kurir, morat ćete unijeti, prepisati, snimiti i pravilno pohraniti i održavati podatke u pisanom ili elektroničkom obliku. Također ćete obraditi informacije u obliku kompajliranja, kodiranja, kategoriziranja, izračunavanja, revizije i provjere podataka. Da bi se to uspješno postiglo, potrebno je mnogo organizacije. Kuriri nisu pod strogim nadzorom pa je važno zadržati se na pravom putu i ostati usredotočeni na svoje radne dužnosti.

Komunikacija

Kuriri rade mnogo interakcije s ljudima, tako da imati odlične komunikacijske vještine svakako je plus. Biti prijateljski i pristupačan poželjno je jer ćete svakodnevno naići na širok spektar ljudi. Morate održavati profesionalno ponašanje kada komunicirate s ljudima. Također morate biti u stanju učinkovito komunicirati sa svojim nadzornicima i suradnicima putem e-pošte, telefona ili pisanim putem.

Radni uvjeti

Također morate uzeti u obzir činjenicu da ćete biti vani i da morate biti u stanju podnijeti bilo koju vrstu vremenskih uvjeta. Morate biti spremni prikladno obući se za vrijeme, kao i nastaviti obavljati svoje redovne dužnosti kada je vrijeme nepovoljno. Možda ćete se morati suočiti s teškim situacijama parkiranja, prometnim gužvama i izgradnjom cesta kao dijelom posla.

Dodatne informacije

Tipičan radni tjedan je od ponedjeljka do petka i može uključivati ​​povremene vikende. Plaća kurira može očekivati ​​da će zaraditi između 20.520 i 34.336 dolara godišnje, s prosječnom plaćom od 28.032 dolara.