Opis posla za vodoinstalatera

Stručnjaci vodoinstalateri pomažu u montaži, instalaciji i popravku vodovodnih, vodovodnih i odvodnih sustava u skladu s gradskim, državnim i saveznim vodovodnim kodovima. To može uključivati ​​sve, od kopanja rovova za novi cjevovod do ugradnje novog hardvera za slavine, tuševe i toalete u stambenim kućama, poslovnim zgradama i industrijskim objektima. Osim toga, učenik vodoinstalateri svibanj biti potrebna za pomoć putnik vodoinstalateri u osnovnim električne ožičenje dužnosti.

$config[code] not found

Obuka i napredovanje

Prema Zavodu za statistiku rada, većina vodoinstalatera ulazi na teren kroz kombinaciju sindikalnih i privatnih strukovnih naukovanja i kolegija u zajednici, tehničkim i stručnim školama. Većina vodovodne naukovanje može trajati od četiri do pet godina, a može uključivati ​​i do 144 sati odgovarajućeg koledža. Kao pripravnik vodoinstalater postaje iskusniji, i dobiva licencu za vodoinstalatera, može biti kvalificiran za nadzorne položaje na terenu.

vještine

Apprentice vodoinstalateri moraju imati izvrsne matematičke vještine, spretnost ručnog rada i sposobnost korištenja alata vodovodne trgovine. To može uključivati ​​sve od vodenih zmija, svrdla, bušilica, pila i općih stolarskih ručnih alata kao što su čekići, mjerna traka, razine i odvijači. Vodovodni vježbenici moraju biti u stanju uzeti i slijediti precizne naredbe svojih nadzornika. To zahtijeva sposobnost pažljivog slušanja i učinkovite komunikacije ako se pojave problemi uzrokovani nedostatkom iskustva učenika.

Radno okruženje

Vodoinstalateri rade u stambenim, poslovnim, industrijskim i javnim prostorima. Uglavnom, oni rade gdje god je potrebno instalirati, održavati ili popravljati sustave vode i / ili kanalizacije. Vodoinstalateri rade u mokrim, blatnim i mirisnim uvjetima. Vodovodni naučnici često su odgovorni za kopanje rovova za nove cjevovode. Osim toga, uklanjanje i instaliranje vodovodnih sustava zahtijeva ponavljanje teških dizanja cijevi i raznih okova za vodovodne instalacije.

Plaća

Prema PayScale.com, prosječni vodovod učenik čini bilo gdje između $ 12 i $ 17 po satu na temelju njihove kvalifikacije, vještina i iskustvo, od lipnja 2010. To prevodi na oko 25.000 dolara na nešto više od 38.000 dolara godišnje.

Rast posla

Prema zavodu za statistiku rada '2010-2011 profesionalne Outlook Priručnik, vodovodne industrije činili samo ispod 500000 radnih mjesta u zemlji. U priručniku se navodi da se očekuje da će vodovodna industrija rasti za oko 16 posto tijekom 2018. godine. To je brža stopa rasta od većine zanimanja i karijera koje istražuje BLS. Ova stopa rasta pretvara se u gotovo 76.000 više vodovodnih radova do 2018. godine.