Opis posla za tehničara za opskrbu

Tehničar opskrbe radi u području upravljanja logistikom. Posao uključuje fizičko rukovanje predmetima ili robom. Tehničari opskrbe zaposleni su u proizvodnim pogonima, distribucijskim centrima, prodajnim mjestima i transportnim skladištima. Razni nazivi za zanimanje tehničara opskrbe su vodič za skladišni materijal, stručnjak za rukovanje materijalima, stručnjak za materijalne objekte ili službenik za materijale.

$config[code] not found

Primanje dužnosti

Tehničari opskrbe rade u podružnici organizacije koja je odgovorna za pretovar stavki iz vozila i obradu računa i računa za distribuciju u skladište ili neku drugu organizaciju, skladište ili distribucijski centar. Tehničari pregledavaju predmete za ispravne količine i oštećenja prilikom otpreme. Tehničari također rade sa stručnjacima za inventar ili inspektorima ako primljeni proizvod ima netočan broj zaliha ili Univerzalni kod proizvoda, ili UPC, identifikator.

Obveze za pohranu i izdavanje

Skladištenje i izdavanje je proces primanja i čuvanja predmeta prema utvrđenim standardima tvrtke. Tehničar opskrbe, kojem se može dodijeliti nekoliko skladišta ili skladišnih prostora, odgovoran je za pravodobno skladištenje predmeta. Tehničari su također odgovorni za upravljanje skladištem, obradu i pohranu predmeta unutar iste klase ili grupe.

Dužnosti isporuke

Tehničari isporuke također isporučuju predmete ili teret. Te obveze uključuju i primanje predmeta i / ili slijedeće specijalizirane upute za prijevoz. Na primjer, tehničari opskrbe u državnom okruženju mogu imati posebne upute za isporuku stavke s oznakom.

Dužnosti kontrole zaliha

Izvanbilančni inventar može uzrokovati probleme. Tehničar opskrbe obavlja fizičko prebrojavanje zaliha. Logistički nadzornik koordinira s osobljem inventara kako bi utvrdio godišnje planove inventara. Tehničar opskrbe obavlja inventar prema rasporedu. Tehničar je također odgovoran za označavanje stavki izvan ravnoteže za pregled i prilagodbu inventara.

Uvjeti obrazovanja i plaće

Tehničari opskrbe rade u onome što se smatra nekvalificiranim radnim mjestima. Međutim, dvogodišnji ili četverogodišnji fakultet može povećati potencijal zarade. Stupnjevi u upravljanju logistikom ili poslovima određuju koliko brzo se radnik unapređuje na rukovodeću poziciju. Srednja godišnja plaća za tehničara opskrbe od svibnja 2014. iznosi 28.000 USD, navodi se na web stranici za zapošljavanje.

Informacije o plaćama za zapisničare za snimanje materijala

Prema podacima Ureda za statistiku rada u SAD-u, službenici za snimanje materijala ostvarili su prosječnu godišnju plaću od 28.010 dolara u 2016. godini. Na niskoj razini, službenici za snimanje materijala zaradili su 25 posto zarade od 23.000 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 35.800 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini u SAD-u je zaposleno 3.095.300 osoba kao službenici za snimanje materijala.