Raspon plaća za medicinsku upravu

Tražite li posao u medicini koji ne zahtijeva znanstvenu pozadinu ili godine specijalizirane obuke? Karijera u medicinskoj upravi može biti prava stvar za vas. Postoji niz mogućnosti za one kandidate koji imaju vrhunske uredske i organizacijske sposobnosti. Plaća liječnika ureda obično se kreće od $ 23,908 do $ 67,226.

Opis posla

Kao i kod bilo kojeg posla u uredskoj upravi, voditelj medicinskog ureda osigurava da ured funkcionira glatko i učinkovito. Ovisno o veličini medicinske prakse, upravitelj ureda može nadzirati tajnika, recepcionara ili druge članove osoblja. U vrlo maloj praksi, administrator može biti jedini zaposlenik u uredu, rukovanje nizom zadataka povezanih s medicinskim uredom, uključujući telefonske pozive, zakazivanje sastanaka, prikupljanje plaćanja i organiziranje evidencije o pacijentu.

Liječnički pomoćnici, koji se nazivaju i medicinski administrativni pomoćnici, općenito obavljaju službene poslove pod nadzorom administratora ili upravitelja.

Zahtjevi za obrazovanje

Ne postoje formalni uvjeti za radno mjesto administratora medicinskog ureda. Sve ovisi o praksi. Velika specijalistička praksa može očekivati ​​da administrator ureda ima diplomu zdravstvene administracije ili poslovanja. Vi svibanj biti u mogućnosti da zemlju posao sa suradnik stupanj ako imate prethodnog iskustva u upravljanju uredu. U nekim slučajevima veliko iskustvo može biti zamjena za formalno obrazovanje.

Administratori medicinskih ureda moraju imati jake pismene i usmene komunikacijske vještine. Moraju biti u stanju nositi se s različitim zadacima pod uvjetima koji mogu biti stresni. Bitna je temeljita pažnja posvećena detaljima. Ako ste dvojezični, to može biti plus na nekim lokacijama.

Poslovi uprave medicinskih ureda

Administratori medicinskih ureda rade u bolnicama, medicinskim centrima, domovima zdravlja, klinikama, domovima za starije osobe, centrima za rehabilitaciju i privatnim praksama svih veličina. Obično u malim uredima administratori rade puno radno vrijeme tijekom redovnog radnog vremena. Veći objekti mogu imati produženo radno vrijeme. Bolnice i domovi zdravlja otvoreni su 24 sata dnevno, svaki dan u godini, pa se mogu zahtijevati radne večeri, praznici ili vikendi, ovisno o zahtjevima radnog mjesta.

Plaća i posao Outlook za administratora ureda

Tipično, administratori medicinskih ureda zarađuju srednju godišnju plaću od 50.267 dolara. Srednja plaća znači da polovica na terenu zarađuje više, dok polovica zarađuje manje. Geografski položaj utječe na plaću, kao i dugogodišnje iskustvo. Iskusni administratori zarađuju u prosjeku 38 posto više od nacionalnog prosjeka početne plaće od 35.000 dolara. Tipično, administratori kasnih karijera zarađuju 69 posto više od nacionalne prosječne početne plaće. Te brojke prenose 48.000 dolara za iskusne administratore i 59.150 dolara za administratore s kasnijim karijerom.

Plaća medicinskog administrativnog pomoćnika ili medicinski pomoćnik u prosjeku iznosi oko 39.000 USD godišnje, ili 13.15 USD po satu. Kao i na rukovodećim pozicijama, geografski položaj, obrazovanje i iskustvo utječu na plaće i mogućnosti.

Američki ured za statistiku rada prati podatke za sva civilna zanimanja. Iako ne postoji posebna kategorija za administraciju medicinskih ureda, dostupni su statistički podaci za upravne službe. Predviđa se da će rast radnih mjesta za ova zanimanja iznositi 10 posto do 2026. godine, brže od prosjeka u odnosu na sve ostale poslove.